Zmarł Angel Perez Garcia. Wychowanek Realu Madryt oraz były trener Piasta Gliwice

17.10.2019

Bardzo smutny dzień dla hiszpańskiego oraz polskiego futbolu. W wieku 62 lat zmarł Angel Perez Garcia. Były piłkarz Realu Madryt oraz szkoleniowiec Piasta Gliwice w latach 2014-2015 przegrał walkę z rakiem. 

Swoją piłkarską karierę, Angel Perez Garcia rozpoczynał w młodzieżowych zespołach „Królewskich”. W barwach pierwszego zespołu madryckiej ekipy, środkowy defensor rozegrał dwa sezony. W 1982 roku trafił do drużyny Elche CF, by trzy lata później przenieść się do Realu Murcia. Karierę zawodnika zakończył w 1991 roku, spędzając we wspomnianej Murcji sześć lat.

Swoją trenerską przygodę Angel Perez Garcia rozpoczął w klubie UD Almeria B. Polscy kibice mogą pamiętać hiszpańskiego szkoleniowca przede wszystkim z pracy w Piaście, do którego przybył na początku maja 2014 roku. Przygoda z ekstraklasą zakończyła się niecały rok później, gdyż 18 marca 2015 roku Piast Gliwice poinformował, iż Perez Garcia zostaje zwolniony z funkcji trenera zespołu.

Przez te kilka miesięcy pracy w polskiej piłce, Hiszpan został dobrze zapamiętany przez kibiców. Już na starcie swojej przygody w klubie, drużyna z Gliwic pokonała na wyjeździe Cracovię 5-1. Nie można również zapomnieć o zwycięstwie Piasta z Legią 5 października 2014 roku, gdy zespół ze Śląska wygrał na własnym obiekcie 3-1. Między innymi z powodu tych wyników powstała słynna już grafika w kontekście rezultatów Angela, którą okraszono tytułem „resultados historicos”.

Po pobycie w Polsce, Angel Perez Garcia podjął jeszcze jedno wyzwanie, prowadząc boliwijską drużynę Nacional Potosi w latach 2017-2018. Ostatnie miesiące życia Hiszpana to walka z rakiem, którą Garcia niestety przegrał 17 października.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!