Hierro odchodzi z kadry. Hiszpania szuka selekcjonera

08.07.2018
Ostatnia aktualizacja 11 lipca, 2018 o 14:53

Hiszpańska federacja piłkarska poinformowała, że Fernando Hierro odchodzi z kadry. Szkoleniowiec prowadził reprezentację tego kraju podczas mistrzostw świata w Rosji. Uważany za jednego z faworytów do końcowego sukcesu zespół odpadł w 1/8 finału. Przegrał w rzutach karnych z gospodarzami turnieju.

Hierro objął drużynę narodową na dzień przed rozpoczęciem mistrzostw, zastępując Julena Lopeteguiego, który pracował z kadrą od 21 lipca 2016 roku. Szef hiszpańskiej federacji (RFEF) Luis Rubiales zwolnił selekcjonera po tym, gdy na jaw wyszła informacja o podpisaniu przez niego umowy z Realem Madryt. – Negocjacje Lopeteguiego z Realem przebiegały bez jakiejkolwiek wiedzy federacji. Dowiedzieliśmy się pięć minut przed oficjalną wiadomością wysłaną do prasy. Reprezentacja jest drużyną wszystkich Hiszpanów, trzeba zachowywać się w pewien sposób – tłumaczył decyzję Rubiales.

Szybki awans i zwolnienie…

Pod wodzą Hierro Hiszpania nie odniosła w Rosji sukcesu. Wygrała zaledwie jedno spotkanie, 1:0 z Iranem i zanotowała trzy remisy. W rozgrywkach grupowych 3:3 z Portugalią, 2:2 z Marokiem i w 1/8 finału 1:1 z Rosją. Gorzej od gospodarzy wykonywała rzuty karne i pożegnała się z turniejem.

Hierro nie tylko nie będzie już selekcjonerem, ale całkowicie odchodzi z kadry. Nie zdecydował się na ponowne pełnienie funkcji dyrektora sportowego. – Zamierza szukać nowych wyzwań – napisano w komunikacie. Nie wiadomo kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii. Wśród kandydatów wymienia się nazwiska: Roberto Martineza, Michela, Quique Sancheza Floresa i Luisa Enrique.