UFC on ESPN 6. Typy, kursy
15.10.2019
Ostatnia aktualizacja 17 października, 2019 o 15:40

W nocy z piątku na sobotę będziemy mogli zobaczyć najlepiej obsadzoną galę tego weekendu, bo mówimy o UFC on ESPN 6 w Bostonie. Na karcie walk znajdziemy wielu miejscowych zawodników, a jednym z nich ma być posiadający polsko-brzmiące nazwisko Kyle Bochniak (8-4), który zmierzy się z debiutującym w organizacji Seanem Woodsonem (6-0). Dla zawodnika Lauzon MMA jest to kluczowa walka w kontekście dalszych występów pod szyldem UFC.

Kyle Bochniak – Sean Woodson

32-letni Bochniak nie wygrał od stycznia 2018 roku, kiedy to wypunktował na pełnym dystansie Brandona Davisa na UFC 220. Posiadający pseudonim “Crash” zawodnik w ostatnich dwóch pojedynkach musiał przełknąć gorycz porażek, a jego pogromcami byli mocni Zabit Magomedsharipov oraz Hakeem Dawodu. Z tym pierwszym Amerykanin dał kapitalny pojedynek, który śmiało można sklasyfikować w TOP 10 najlepszych walk 2018 roku w światowym MMA.

Trenujący w Wolves Den Training Center Woodson dostał się do UFC dzięki show Dana White’s Contender Series, gdzie będąc skazywanym na porażkę znokautował pięknym latającym kolanem faworyzowanego Terrance’a McKinnaya. Kurs na zwycięstwo Woodsona kręcił się w okolicach 3.15. Posiadający kapitalne warunki fizyczne jak na kategorię piórkową (188 centymetrów wzrostu) fighter również i w pojedynku z Bochniakiem faworytem nie będzie.

Wedlug mnie to starcie jest przygotowane pod zwycięstwo Bochniaka. Fighter z Bostonu w dotychczasowych występach dla UFC bił z naprawdę mocnymi zawodnikami, nigdy nie przegrywając przed czasem. Woodson nie jest typem finiszera, wątpię, żeby udało mu się znokautować Bochniaka, jedyną jego szansą na zwycięstwo jest jakieś poddanie, jednak i w to średnio wierzę. Kyle w UFC bił się już z wysokimi przeciwnikami, potrafi skracać dystans, dysponuje mocną szczęką, świetnym cardio oraz ogromnym serduchem do walki. Moim zdaniem zajedzie swojego rywala na pełnym dystansie, ratując swoją pozycję w największej organizacji MMA na świecie.

Bochniak – Woodson | Typ: Bochniak @ 1,77

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO