La Liga w USA? Wicemistrz wystosował oficjalną prośbę do władz!
17.10.2019

Globalizacja futbolu to coś, czego w najbliższych latach trudno będzie uniknąć. Już teraz najróżniejsze mecze pucharowe rozgrywa się w innych krajach (np. finał Superpucharu Włoch), a niedługo mogą dojść kolejne, które jeszcze niedawno wydawały się nie do ruszenia.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Mecz ligowy rozgrywany w innym kraju, w dodatku za oceanem? Brzmi jak absurd, ale właśnie w takim kierunku zmierza La Liga. Już przed rokiem głośno było o takim pomyśle, a inicjatywa należała do samej La Liga. Barcelona miała zagrać z Gironą na Hard Rock Stadium w Miami, jednak ostatecznie pomysł nie wypalił.

Tym razem jest nieco inaczej, bo to kluby, z własnej inicjatywy, chcą polecieć rozegrać takie spotkanie właśnie na wspomnianym obiekcie na Wschodnim Wybrzeżu USA. Inicjatorami zostały Villarreal i Atletico Madryt, czyli obecny wicemistrz La Liga. Kluby wystosowały już nawet oficjalne oświadczenia z prośbą o zgodę na takie przedsięwzięcie.

Wspomniany mecz miałby się odbyć w ramach 16. kolejki La Liga, 6 grudnia. Wiele wskazuje na to, że tym razem taka rzecz może się udać, a my zostaniemy świadkami czegoś przełomowego. Czy podobne spotkania rozgrywane raz na jakiś czas w innej części świata wejdą za kilka lat na stałe nie tylko do kalendarza La Liga, ale i innych najmocniejszych lig?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO