Paulinho ponownie zagra w Chinach. Został wypożyczony na rok
08.07.2018

Brazylijski pomocnik Paulinho, który przed ubiegłym sezonem zasilił szeregi FC Barcelony, rozstaje się z ligą hiszpańską. 30-letni pomocnik został wypożyczony na rok do Evergrande Kanton. Zespołu, z którego trafił na Camp Nou. 

W mistrzostwach świata w Rosji Paulinho wystąpił w pięciu spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę – z Serbią (2:0). Po odpadnięciu Brazylii z turnieju, po porażce 1:2 z Belgią, pomocnik nie udał się na urlop, tylko poleciał do Barcelony. Negocjował powrót do ligi chińskiej.– Zdecydowałem się wrócić do chińskiej ekstraklasy w nadziei, że ponownie wywalczę mistrzostwo dla Guangzhou. Wierzę, że wniosę więcej emocji do tych rozgrywek – powiedział zawodnik.


Barcelona, która zapłaciła za piłkarza 40 mln euro, na razie nic na nim nie zarobi. Jeśli klub z Chin zdecyduje się na transfer definitywny, będzie musiał wyłożyć 50 mln euro. Zarobki Paulinho wynosić będą 15 mln euro. Brazylijczyk w Evergrande Kanton występował w latach 2015-17. Jego poprzednimi klubami były m.in. w FC Vilnius, ŁKS Łódź, Corinthians Sao Paulo i Tottenham. W Barcelonie zagrał w 34 ligowych meczach, w których dziewięć razy wpisywał się na listę strzelców.

 

typy dnia
kurs 2.65
Bośnia i Hercegowina - Włochy
Ciro Immobile strzeli gola
TAK
kurs 1.76
Anglia - Czarnogóra
Zwycięzca i liczba goli 3,5
1/+
kurs 2.85
Rumunia – Szwecja
Zwycięzca i liczba goli 1,5
1/+
kurs 1.67
Szwajcaria - Gruzja
Zwycięzca i liczba goli 2,5
1/+
1000PLN
Oferta VIP!
GRAMGRUBO