El Clasico zostanie przełożone. Kłopoty z wyznaczeniem nowego terminu!
18.10.2019

Sprawa rozgrywania październikowego El Clasico wydaje się coraz bardziej klarowna. Mecz na szczycie LaLiga nie odbędzie się w tym miesiącu. Nadal jednak trwa spór w sprawie ustalenia konkretnego terminu. Powodem kości niezgody są oczywiście prawa telewizyjne. 

Początkowo padł pomysł, by spotkanie Barcelony z Realem rozegrano zgodnie z terminem, lecz na innym stadionie. El Clasico miało zostać przeniesione na Bernabeu, a dopiero rewanżowa rywalizacja (planowana na marzec 2020) odbyłaby się na Camp Nou. Takie rozwiązanie nie przypadło do gustu obu klubom.

W zaistniałej sytuacji wydaje się, że pozostaje tylko jedno wyjście. Mecz musi zostać przełożony. W kontekście zmiany terminu padły dwie daty – 7 grudnia oraz 18 grudnia. Liga preferuje tę pierwszą datę, gdyż jest to sobota i rozgrywki nie stracą na prawach telewizyjnych.  Przy takim scenariuszu spotkania Barcelony z Mallorcą oraz Realu z Espanyolem musiałyby odbyć się w innym terminie.

Drugi termin wydaje się zatem lepszym wyborem. W tym czasie odbywa się Puchar Króla, więc nie będzie problemu z przekładaniem kolejki LaLiga. Takie rozwiązanie spowoduje jednak, że liga straci na prawach telewizyjnych, ponieważ jest to środek tygodnia (środa). Dodatkowo problemy z Obejrzeniem El Clasico będzie mieć rynek azjatycki. Początkowo godzina rozegrania meczu (13:00) zakładała, że wiele osób z Azji zobaczy hitowe spotkanie.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!