Fortuna Duesseldorf – FSV Mainz. Typy, kursy

16.10.2019
Ostatnia aktualizacja 18 października, 2019 o 14:43

Wydaje się, że po nie najlepszym początku sezonu obie ekipy będą walczyły o utrzymanie. Szansa na zdobycie kilku punktów nadchodzi już w najbliższej kolejce, bowiem trzy punkty z drużyną walczącą o te same cele, to wygrana „podwójna”. Fortuna Duesseldorf – FSV Mainz: typy, kursy i ciekawostki do tego meczu znajdziesz w tym tekście.

Fortuna Duesseldorf – FSV Mainz (sobota, 15:30)

W Duesseldorfie dramat pod względem zdobyczy punktowych. W ostatnich pięciu meczach F05 oraz Paderborn uzyskały tylko po jednym punkcie. Fortuna co prawda strzela po jednym golu na mecz, jednak nie wystarcza to na pokonanie przeciwników. Ofensywa gospodarzy sobotniego starcia w dużym stopniu uzależniona jest od Rouwena Henningsa. 32-letni napastnik zdobył 4 z 9 goli, które Fortuna strzeliła w tym sezonie Bundesligi. Bez niego sytuacja klubu byłaby jeszcze gorsza.

Dla gości mecz z Fortuną jest szansą na oddalenie się od strefy spadkowej. Ostatnie cztery mecze to dwie porażki i dwa zwycięstwa. Podopieczni Sandro Schwarza jeszcze w tym sezonie nie zremisowali. Martwi natomiast marny dorobek bramkowy (tylko siedem goli w siedmiu meczach) – gorszą ofensywę ma tylko Hoffenheim, Union i Kolonia. Robin Quaison to jedyna nadzieja w ofensywie – 3 gole Szwedzkiego napastnika pozwalają myśleć kibicom z Moguncji o pozytywnym wyniku w meczu przeciwko Fortunie.

Dotychczas Fortuna u siebie grała z Mainz siedmiokrotnie. 3 razy wygrywali gospodarze, 3-ktornie lepsi byli goście (bilans bramkowy 7:8).

Fortuna Duesseldorf – FSV Mainz | Typ: poniżej 2,5 goli @ 2,26

Fortuna Duesseldorf – FSV Mainz | Typ: przedział bramkowy 2-3 @ 1,96