Warta Poznań zagra z kodami QR na koszulkach. Dlaczego?

W Warcie Poznań ostatnio dużo się dzieje. Nie tylko od strony sportowej, chociaż warto podkreślić jej drugie miejsce w lidze. W najbliższym spotkaniu zespół zagra z kodem QR na koszulkach. Dlaczego?

Poznańska Warta jest póki co rewelacją początku sezonu I ligi. Zespół, który w poprzednim sezonie walczył o utrzymanie, jest w tej chwili na drugim miejscu w tabeli. Ten wynik jest o tyle zaskakujący, że latem doszło w klubie do trzęsienia ziemi. Zmienił się przewodniczący rady nadzorczej, dyrektor sportowy, trener. Wymieniono również większość składu. A jednak, zespół radzi sobie w lidze całkiem nieźle.

Forma sportowa zespołu może zwracać uwagę. Poza tym, że Warta jest na drugiej pozycji w lidze, może się również pochwalić statystykami. To drużyna, która straciła do tej pory najmniej bramek oraz ma najmniejszą liczbę porażek na koncie.

Jak widać, Warta rozwija się nie tylko od strony sportowej, ale również marketingowej. W meczu z Zagłębiem Sosnowiec piłkarze zagrają bowiem z kodem QR na przodzie koszulki. Każdy, kto użyje go przy użyciu smartfona lub tabletu, wejdzie na stronę wartobudowac.pl. Znajdą się na niej informacje na temat korzyści ze współpracy z klubem. Strona zostanie otwarta w sobotę o godz. 17:45, a więc z chwilą pierwszego gwizdka spotkania z Zagłębiem.

Zawodnicy będą grać z kodem QR na koszulkach do końca roku. Będzie to początek akcji “Warto Budować”, która ma przyciągnąć inwestorów związanych z Poznaniem. Celem nowych władz była dbałość o tożsamość klubu. Zapowiada się na to, że takich ruchów ze strony Warty będzie jeszcze więcej.

Fot. własne