Jagiellonia – Cracovia. Typy, kursy
16.10.2019
Ostatnia aktualizacja 19 października, 2019 o 12:13
kurs 3.00
Jagiellonia – Cracovia
Zwycięzca
2

Derby Polski pomiędzy Legią i Lechem oraz mecz Arki Gdynia z Lechią Gdańsk są jednymi z ciekawszych meczów tej kolejki. Do tego grona warto dodać spotkanie Jagiellonii Białystok i Cracovii. Która z drużyn poradzi sobie lepiej w tym ciekawym spotkaniu? Jagiellonia – Cracovia: typy i kursy.

Jagiellonia – Cracovia (sobota, 20:00)

Od kilku spotkań zespół trenera Ireneusza Mamrota prezentuje się bardzo przeciętnie. Ostatnie zwycięskie spotkanie, to mecz wygrany 2:0 z Koroną jeszcze pod koniec sierpnia. Następnie przyszły remisy z trudnymi rywalami, 0:0 z Legią i 1:1 z Lechem. Po nich, sytuacja Białostoczan się skomplikowała, przyszły porażki 2:4 w Pucharze Polski właśnie z Cracovią oraz przegrana w lidze 2:3 z Pogonią. W ostatniej kolejce przyszedł cenny remis 1:1 ze Śląskiem, jednak fani Jagi z pewnością chcieliby wreszcie obejrzeć zwycięstwo swojej drużyny. Patrząc jednak na dyspozycję Pasów w tym sezonie, nie będzie o to łatwo. Nie znaczy to jednak, że Jagiellonie jest pozbawiona szans. Duma Podlasia ma w tym meczu swoje argumenty. Groźni w ofensywie powinni być Jesus Imaz i Juan Camara, a i Patryk Kilmala, który wróci podbudowany trafieniem dla kadry U-21, może być niebezpieczny pod bramką rywala.

Cracovia spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze. W ciągu ostatnich sześciu ligowych spotkań przegrała tylko raz, 1:2 z Legią, w ostatniej kolejce zremisowała 1:1 z Górnikiem, jednocześnie aż  czterokrotnie wygrywając, 3:1 z Arką, 2:1 z Lechem, 2:0 z Piastem oraz 1:0 w Derbach z Wisłą. Najważniejsze w kontekście nadchodzącego spotkania wydaje się jednak zwycięstwo 4:2 z Jagiellonią w Pucharze Polski, które powinno dodać Pasom pewności siebie. W Krakowie muszą mocno żałować podziału punktów ostatnim spotkaniu, szczególnie że w przypadku wygranej Cracovia byłaby liderem. Tym bardziej boleć musi to, że w doliczonym czasie gry Dytiatjew po raz drugi skierował piłkę głową do bramki rywala po stałym fragmencie gry, jednak arbiter odgwizdał spalonego. Stałe fragmenty gry mogą być jednak mocnym argumentem Pasów w meczu Jagiellonią, szczególnie mając w składzie takich zawodników jak wspomniany Dytiatjew czy Sergiu Hanca.

W Białymstoku powinniśmy zobaczyć interesujące spotkanie, w którym gospodarze skupią się raczej na zabezpieczeniu tyłów i groźnych kontrach. Cracovia z pewnością spróbuje przebić się przez defensywne zasieki rywala, jednak może nie być to proste. Mimo to zespół Pasów wydaje się faworytem i powinien odnieść niewysokie zwycięstwo.

Typ | 2 @ 3,00
Typ | Gole poniżej 2,5 @ 1,81

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO