Sevilla – Levante. Typy, kursy
16.10.2019
Ostatnia aktualizacja 18 października, 2019 o 17:11

Po obiecującym początku sezonu w wykonaniu Sevilli, nadszedł gorszy okres w wykonaniu klubu z Andaluzji. Levante, które zawita na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, gra tak, jak w ostatnim czasie przyzwyczaiło swoich kibiców – mocno w kratkę. Kto wygra to spotkanie? Sevilla – Levante: typy i kursy.

Sevilla – Levante (niedziela, godz. 21:00)

Był taki moment w tym sezonie, kiedy Sevilla liderowała całej stawce i była jednym z najrówniej grających zespołów w całym kraju. Od porażki z Realem Madryt jednak wiele się zmieniło. Sevillistas w ostatnich 4 meczach przegrali aż 3 razy. Klęskę przeciwko Realowi czy Barcelonie można zrozumieć, jednak przegrana 2:3 z Eibarem to naprawdę słaby rezultat. Niemniej aż tak wysoka porażka przeciwko Blaugranie (0:5) to niemały policzek dla sympatyków zespołu. To bardzo niepokojące, jak dziurawa stała się defensywa zespołu, ostatnie 4 mecze to aż 10 straconych bramek! Do spotkania z Królewskimi Sevilla miała na swoim koncie tylko 1 straconego gola. Julen Lopetegui musi się mieć na baczności, bowiem w zeszłym sezonie kryzys po dobrym stracie sezonu zakończył się utratą pracy przez ówczesnego trenera drużyny – Pablo Machina. Zespół zajmuje w tej chwili 6 miejsce z dorobkiem 13 punktów i bilansem bramkowym 10:11.

Levante może i nie zachwyca swoją grą, jednak co ważne dla wszystkich w klubie, zespół oddalił się od strefy spadowej i okupuje obecnie 10 pozycję w lidze. Zespół z Valencii w tych rozgrywkach 3 razy odnosił zwycięstwo, 2 razy remisował oraz 3 razy przegrywał, można zatem dopatrywać się w wynikach drużyny jakiejś regularności. Bilans bramowy zespołu wynosi obecnie 10:10, jak na ekipę, która aspiruje do utrzymania się lub do walki o środek stawki, to przyzwoity wynik. Levante wygraną 2:1 przeciwko Leganes w ostatniej kolejce, odniosło pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Co ciekawe były to jednocześnie pierwsze punkty w tych rozgrywkach zdobyte poza własnym obiektem.

Sevilla powinna wygrać ten mecz, to po prostu dużo lepszy zespół i tego powinniśmy od niego wymagać. Niemniej nie zdziwiłbym się jakby Levante nawiązało przez pewien czas rywalizację, strzelając bramkę, wszakże formacja obronna gospodarzy ostatnio spisuje się tragicznie.

Sevilla – Levante / typ: BTTS @ 1.71
Sevilla – Levante / typ: goście w pierwszej połowie powyżej 0.5 bramki @ 2.7