Chelsea – Newcastle. Typy, kursy
16.10.2019
Ostatnia aktualizacja 18 października, 2019 o 17:46

Podopieczni Franka Lamparda grają bardzo atrakcyjny dla oka futbol. The Blues prezentują się świetnie, mimo że czas brakuje szczęścia w wykończeniu. Jak stołeczny klub poradzi sobie ze srokami? Chelsea – Newcastle: typy i kursy do tego spotkania znajdziesz w tym tekście.

Chelsea – Newcastle (sobota, 16:00)

Choć na początku sezonu kibice Chelsea mogli łapać się za głowę, tak ostatecznie nawet po kilku gorszych wynikach, drużyna Franka Lamparda ma tyle samo punktów co czwarte Leicester i tylko dwa punkty straty do wicelidera. Zapewne wszyscy fani Chelsea liczą na kolejną wygraną i na kolejny awans w tabeli. Młodzi gracze nie zawodzą i nawet najwięksi krytycy nie dziwią się już widząc Abrahama czy Mounta w pierwszym składzie. Frank Lampard nie stracił wiary w młodych graczy i udowodnił, że ci zawodnicy mają ogromny potencjał. Choć na samym początku nie było łatwo, to z każdym meczem wygląda to lepiej.

Odejście Beniteza miało zwiastować spadek dla Newcastle. Wtedy jednak “nagle” znalazły się fundusze na wzmocnienia. Choć Sroki nie zachwycają, a ich gra nie porywa, to osiem punktów po ośmiu kolejkach to nie taki zły wynik jak mogłoby się wydawać. Choć wciąż sam kandydatem do spadku, tak jednak wygrana z Manchesterem United pokazała, że są w stanie zaskoczyć i pokazać się z dobrej strony przynajmniej przed własną publicznością. Teraz jadą na Stamford Bridge i choć na wyjazdach nie grają zbyt dobrze, to w tym sezonie wygrali już raz w Londynie i to z Tottenhamem.

Newcastle będzie próbowało zagrać jak najlepiej w defensywie, a zawodnicy Chelsea będą próbowali się przez ten mur przebić. Wydaje mi się jednak, że zobaczymy sporo goli dla gospodarzy, a mecz ten nie będzie miał wielkiej historii. Londyńczycy muszą w łatwym stylu rozprawić się ze słabszym rywalem, bo w tygodniu czeka ich bardzo ważne spotkanie w Amsterdamie z Ajaxem, które po prostu muszą wygrać.

Kibice Newcastle wierzą w powtórkę z White Hart Lane, ale będzie o to bardzo ciężko. Według mnie Chelsea wygra obie połowy i bez problemu zgarnie trzy punkty w tym spotkaniu, ale jeśli ktoś nie chce ryzykować, to proponuję bezpieczniejszy typ.

Chelsea – Newcastle | Typ: Chelsea wygra obie połowy – Tak @ 2,67 

Chelsea – Newcastle | Typ: Chelsea i powyżej 2.5 @ 1,67