Robbie Davies Jr. – Lewis Ritson. Typy, kursy

16.10.2019
Ostatnia aktualizacja 18 października, 2019 o 17:58

Do hitowego starcia na brytyjskiej scenie bokserskiej w kategorii super lekkiej dojdzie już w tę sobotę w Newcastle. Były mistrz Europy, dobrze znany polskim kibicom Robbie Davies Jr. (19-1) zmierzy się z Lewisem Ritsonem (19-1), próbując znokautować go po raz pierwszy w jego karierze. Zwycięzca tego starcia mocno przybliży się do pojedynków mistrzowskich w tej mocno obsadzonej kategorii. Typy i kursy do tej walki znajdziesz w tym tekście.

Robbie Davies Jr. – Lewis Ritson

30-letni Davies Jr. dał się poznać polskim fanom boksu dzięki pojedynkom z naszym Michałem Syrowatką. W pierwszym starciu po dość wyrównanej walce Polak sensacyjnie znokautował Brytyjczyka w ostatniej, dwunastej rundzie pojedynku, odbierając mu pas WBA Continental. Osiem miesięcy później doszło do rewanżu pomiędzy oboma zawodnikami, jednak w tej walce Davies nie pozostawił Syrowatce złudzeń, dominując i nokautując go również w dwunastej odsłonie walki. Zawodnik z Liverpoolu posiadał w swoim dorobku oprócz wspomnianego tytułu WBA również pasy EBU European oraz BBBofC British.

Dysponujący niezłym uderzeniem (dwanaście nokautów w karierze) Ritson to były posiadacz tytułu WBA Inter-Continental, który zdobył w marcu tego roku, pokonując na pełnym dystansie twardego Argentyńczyka Germana Argentino Beniteza. Udało mu się również obronić ten pas w sierpniu, gdzie nieco na przetarcie przejechał się po mieszkającym w Niemczech Polaku Marku Jędrzejewskim, demolując go serią ciosów w trzeciej rundzie pojedynku. Jedynej porażki w karierze doznał z rąk Belga Francesco Patery, przegrywając z nim niejednogłośną decyzją sędziów w starciu o wakujący pas EBU European w wadze lekkiej.

Bukmacherzy widzą to starcie inaczej, ja oraz większość bokserskich widzi to inaczej – w moich oczach to Davies Jr. jest w tej walce faworytem. Co prawda walczy na podwórku rywala, jednak według mnie nie będzie to miało większego znaczenia. To pięściarz z Liverpoolu jest lepszym technicznie zawodnikiem i jeśli nie da się podłączyć jak w pierwszym starciu z Syrowatką to nie widzę tutaj innego rozstrzygnięcia niż jego zwycięstwo, najpewniej na pełnym dystansie po stosunkowo dobrym, wyrównanym pojedynku. Betclic oferuje nam naprawdę dobre kursiwo, nawet po odjęciu podatku.

Davies Jr. – Ritson | Typ: Davies Jr. @ 2,29