To koniec Mario Mandzukicia w Juventusie?!

18.10.2019

Patrząc na obecną sytuację Mario Mandzukicia, kwestią czasu jest, aż Chorwat opuścił Juventus. Napastnik w tym sezonie nie rozegrał ani jednego spotkania. Całkiem możliwe, że 33-latek na murawie w barwach „Starej Damy” już się nie pojawi.

W trakcie letniego okna transferowego media dość często pisały o możliwym transferze Chorwata. W kontekście zainteresowanego klubu wymieniano m.in. Manchester United. Ostatecznie do żadnych przenosin nie doszło, więc Mario Mandzukic rozpoczął kolejny sezon w barwach turyńskiej drużyny.

Słowo „rozpoczął” jest użyte nieco na wyrost. Mario w kampanii 2019/2020 nie rozegrał jeszcze ani jednego spotkania. Doświadczony zawodnik trzykrotnie pojawił się na ławce rezerwowych. Przy reszcie meczów Chorwata brakowało nawet w szerokim składzie.

Wręcz niemożliwe wydaje się, by ta sytuacja uległa zmianie. Mandzukic nie trenuje bowiem z zespołem, co potwierdził na konferencji prasowej Maurizio Sarri – Mandzukic nie trenuje z nami. Jest to porozumienie, które osiągnął z klubem. Jeśli w tej sprawie cokolwiek się zmieni, jestem otwarty na wszystko. 

Kontrakt Chorwata ważny jest do 2021 roku, więc najprawdopodobniej napastnik opuści Juventus w zimowym oknie na zasadzie transferu definitywnego. Sporo mówiło się w mediach o styczniowych przenosinach do Manchesteru United. „Czerwone Diabły” miały już nawet ustalić pierwsze szczegóły transakcji.