Messi odrzucił wyjątkowy kontrakt od Barcelony
19.10.2019

W ostatnim czasie jednym z ważniejszych tematów w hiszpańskim futbolu jest nowy kontrakt Leo Messiego. Argentyńczyk rzekomo otrzymał od Barcelony propozycję „dożywotniej” umowy, ale 32-latek postanowił ją ostatecznie odrzucić.

Obecny kontrakt reprezentanta „Albicelestes” wygasa już w 2021 roku, lecz podczas kolejnego lata piłkarz może rzekomo opuścić „Dumę Katalonii” do klubu spoza Unii Europejskiej. Głównie dlatego mistrz Hiszpanii nie chciał dopuścić do takiej sytuacji i zaoferował swojemu zawodnikowi propozycję dożywotniego związania się z ich zespołem.

– To prawda, że ​​Barcelona zaproponowała mi taką umowę, ale przekazałem im, że nie chcę umowy, która mnie tak ogranicza. Chcę jednak być w porządku wobec klubu i zdobywać bramki na normalnych warunkach. Mogę tutaj zostać na całe życie, ale nie chce, aby wymuszał to na mnie kontrakt.

Podczas odebrania nagrody Złotego Buta Messi został zapytany także o Neymara. Czy Leo nadal ma kontakt z graczem PSG?

– Często rozmawiamy z Neymarem na WhatsAppie, gdzie jest także Luis Suarez. Trudno będzie sprawić, aby do nas wrócił ze względu na sposób w jaki nas postanowił opuścić. Pewna grupa osób z klubu oraz socios nie wyobraża sobie jego powrotu, choć sportowo przecież byłby dla nas wielkim wzmocnieniem – zakończył Messi.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO