Zapadła decyzja w sprawie konkretnego terminu El Clasico!
23.10.2019

Ostatnie dni w hiszpańskim futbolu minęły pod hasłem daty rozegrania El Clasico. Mecz na Camp Nou w październiku okazał się niemożliwy ze względu na obecną sytuację w Katalonii. W związku z takim rozwojem wydarzeń, rozpoczęła się burzliwa dyskusja w kontekście wyznaczenia nowego terminu.

Początkowo próbowano rozegrać hitowe spotkanie w tym samym dniu, lecz na boisku Realu Madryt. Na takie rozwiązanie nie zgadzały się jednak oba kluby, dlatego konieczne było wyznaczenie innej daty.

Napięty terminarz powodował, iż najrozsądniejszą opcją wydawał się grudzień. W tym przypadku możliwe były dwa terminy – 7 oraz 18 grudnia. Na pierwszy wybór nalegała sama liga, gdyż wtedy będą rozgrywane mecze hiszpańskiej ekstraklasy.

Opcja druga była nieco rozsądniejsza, gdyż na tę datę przypada środek tygodnia, kiedy odbędą się spotkania Pucharu Króla. Przy takim rozwiązaniu został ostatecznie Komitet ds. Rozgrywek, który na poniedziałkowym zebraniu przez wiele godzin debatował o konkretnej dacie.

Decyzję odnośnie terminu poznaliśmy dopiero w środowe przedpołudnie, gdyż propozycję Komitetu miały prawo przeanalizować również kluby, które wyraziły aprobatę rozegrania spotkania w tym właśnie dniu.

Nie można wykluczyć jednak ewentualności, iż w sprawie terminu będą jeszcze spekulacje. Odwołanie złożyli bowiem przedstawiciele ligi, którym od początku nie podoba się wyznaczona data.