Zwycięzca Złotej Piłki? Arsene Wenger wytypował swojego kandydata!
22.10.2019

W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy listę 30 nominowanych zawodników do “Złotej Piłki” O prestiżu tego wyróżnienia nie trzeba specjalnie mówić. Każdy piłkarz marzy bowiem o takiej nagrodzie. W tym roku kibice oraz eksperci typują dwóch faworytów – Virgila van Dijka oraz Leo Messiego. Nieco inne zdanie na ten temat ma Arsene Wenger.

Francuski szkoleniowiec regularnie pojawia się w studiach telewizyjnych, gdyż nadal po zakończeniu przygody w Arsenalu nie podjął pracy trenera w nowym zespole. Czas ucieka nieubłaganie, więc niewykluczone, iż Wenger będzie już występować w piłkarskim studiu, zajmując stanowisko w jakieś federacji lub stowarzyszeniu, porzucając tym samym szkolenie zawodników.

W związku z ogłoszeniem nominowanych piłkarzy do “Złotej Piłki”, Arsene Wenger został zapytany o swój typ w kontekście triumfatora tej nagrody. Wypowiedź Francuza może zaskoczyć niektórych kibiców, gdyż 70-latek zrezygnował ze schematów – Sadio Mane jest wybitną postacią.Wybrałbym właśnie jego, gdyż to typowy wojownik, który do tego jest skuteczny. W tym momencie zasługuje na naprawdę wiele.

Biorąc pod uwagę sukces Liverpoolu w Lidze Mistrzów podczas kampanii 2018/2019 oraz świetne występy w Premier League, zapewne Senegalczyk znajdzie się w czołówce klasyfikacji. Być może Sadio uplasuje się w czołowej piątce. Wydaje się jednak, że głównym faworytom, czyli wspomnianym van Dijkowi oraz Messiemu raczej Mane nie zagrozi.

 

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO