Dynamo Kijów – FC Kopenhaga. Typy, kursy

21.10.2019
Ostatnia aktualizacja 23 października, 2019 o 15:17

Obie ekipy podobnie rozpoczęły marsz ku triumfowi w Lidze Europy. Zarówno Dynamo Kijów jak i FC Kopenhaga wygrali swoje pierwsze spotkania oraz zremisowały w drugim z nich. Jak będzie teraz? Dynamo Kijów – FC Kopenhaga: typy i kursy do tego spotkania znajdziesz w tym tekście.

Dynamo Kijów – FC Kopenhaga (czwartek, 21:00)

Zawodnicy Dynama, choć wygrali w lidze siedem spotkań, dwa zremisowali i tylko dwa przegrali, a na swoim koncie posiadają dwadzieścia-trzy punkty, to i tak tracą aż dziesięć oczek do liderującego Szachtara. Również w Lidze Europy w grupie B kijowianie zajmują drugie miejsce, właśnie za swoim najbliższym przeciwnikiem, Kopenhagą. Cztery punkty w dwóch spotkaniach są efektem skromnego zwycięstwa 1:0 nad Malmo i bezbramkowego remisu ze szwajcarskim Lugano. Bilans bramkowy nie powala, choć w lidze ukraińskiej Dynamo notuje średnią nieco ponad dwóch goli na mecz.

FC Kopenhaga, podobnie jak Dynamo, również zajmuje drugą pozycję w swojej lidze, tuż za plecami Midtjyllandu. Tu jednak przewaga jest mniejsza – wynosi cztery oczka. Kopenhaga strzela sporo goli, prawie dwa na mecz, ale ma przy tym spore problemy w defensywie. Czernaście straconych goli w trzynastu meczach chluby obronie nie przynosi. W Lidze Europy Duńczycy są liderem dzięki lepszemu bilansowi bramek od Dynama. Na inaugurację Kopenhaga pokonała 1:0 Lugano, a w kolejnym meczu zremisowała 1:1 z Malmo.

O ile trener Mykhaylychenko nie będzie mógł skorzystać tylko z Burdy i Duelunda, tak trener Solbakken ma poważny ból głowy. Niezdolni do gry są Andersen, Boilesen, N’Doye i Wind, którzy leczą kontuzje. Za czerwoną kartkę nie będzie mógł też zagrać Falk, natomiast lżejsze kłopoty zdrowotne mają Grytebust i Mudrazija.

Ze względu na kłopoty kadrowe, wydaje się, że Kopenhaga zadowolona będzie z jednego punktu w starciu z Dynamem. Ukraińcy powinni wykorzystać bolączki Duńczyków – braki personalne i dziurawą defensywę, a do wszystkiego dochodzi atut własnego boiska.

Dynamo Kijów – FC Kopenhaga | Typ: zwycięzca meczu – Dynamo @ 1.89