Zarko Udovicic otrzymał karę za swoje zachowanie w meczu z Arką!

23.10.2019

Niezwykle dużo emocji przyniosły derby Trójmiasta. W szczególności mowa o końcówce spotkania. Nie dość ze arbiter tej rywalizacji doliczył dziewięć minut (mecz trwał jeszcze dłużej), to przed końcowym gwizdkiem sędziego zobaczyliśmy wyrównującą bramkę oraz czerwoną kartkę. Boisko za karygodne zachowanie opuścił Zarko Udovicic. 32-letni obrońca usłyszał już karę za swój wyczyn.

Przypomnijmy całą sytuację. Wracający po problemach zdrowotnych na murawę Zarko Udovicic odepchnął arbitra technicznego, uderzając go ręką w prawy bark. Sędzia główny tego spotkania od razu ukarał zawodnika Lechii Gdańsk czerwoną kartką.

Tuż po rywalizacji, sam piłkarz na łamach „Przeglądu Sportowego” odniósł się do całej sytuacji – Moim zdaniem ta kara jest zbyt surowa. Była końcówka meczu, nie chciałem już żadnej pomocy medycznej, pragnąłem tylko wejść na boisko. Sędzia techniczny się nie zgodził. Straciliśmy gola, dopiero wtedy na to pozwolił. Dotknąłem go, ale to nie było żadne uderzenie, tylko łagodny ruch.

Na czerwonej kartce doświadczonego defensora się nie skończyło. Komisja Ligi zbadała wydarzenie i zadecydowała, by dodatkowo ukarać obrońcę. Udovicic ze względu na swoje karygodne zachowanie nie pojawi się do końca rundy jesiennej. Piłkarz został zawieszony na dwa miesiące (we wszystkich krajowych rozgrywkach), otrzymał karę w wysokości 20 tysięcy złotych oraz musi do końca sierpnia przeprosić sędziego.

Fot. YouTube