Spal – Napoli. Typy, kursy
22.10.2019
Ostatnia aktualizacja 24 października, 2019 o 16:55

Kibice Napoli z każdym rokiem odkładają marzenia o zostaniu mistrzem Włoch na kolejny sezon. Wydaje się, że w tym sezonie może nastąpić to jeszcze szybciej, bo Napoli gra w kratkę, a co ważniejsze – nieprzekonująco. Spal – Napoli: typy i kursy do tego meczu znajdziesz w tym artykule.

Spal – Napoli (Niedziela, godz. 15:00)

W polskich mediach zapewne mecz Spal z Napoli zostanie okrzyknięty mianem “polskiego meczu”. Nie lubię tego typu sformułowań. Ale jest szansa, że na murawię zobaczymy czwórkę Polaków. Thiago Cionek i Arkadiusz Reca po stronie gospodarzy oraz Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński w zespole przyjezdnych. Jeżeli ufać doniesieniom włoskiej prasy to od pierwszych minut ujrzymy trzech z nich. Jedynie Thiago Cionek zasiądzie na ławce rezerwowych.

Wygrana w Salzburgu dla Napoli była niezwykle cenna w kontekśce awansu. Fani mogli mieć obawy po tym jak ich pupile grali przeciwko Hellas. Wygrana owszem 2:0 była zadowalająca, ale styl niekoniecznie. Bohaterem tamtego meczu był Arkadiusz Milik, autor dwóch goli, ale i Alex Meret, autor wielu parad. Meret ogólnie to znakomity fachowiec. Człowiek, którego niektórzy już stawiają nawet wyżej w hierarchii niż Gigio Donnarumma. Może jest w tym trochę racji?

Napoli ze Spal musi wygrywać. Na ich koncie już kilka wpadek. Remis z Torino czy porażka z Cagliari nie przystoją zespołowi walczącemu o scudetto. Oczywiście nie da się być nieomylnym przez cały sezon, ale takie wpadki bywają bolesne. Już teraz Napoli ma 6 pkt straty do Juve. A dopiero 8 kolejek za Nami.

Spal  skazane na walkę o utrzymanie. Bilans 2-0-6 mówi wszystko. Nie jest to najlepszy początek sezonu w ich wykonaniu. Spal to jeden z kandydatów do spadku na tą chwilę. Pewnie jeszcze trochę punktów zdobędą, ale trudno oczekiwać ich w meczu z Napoli. Fares, D’Alessandro i Di Francesco są kontuzjowani. Reca w ostatnich meczach uznawany jest za najjaśniejszy punkt zespołu i zbiera dobre recenzje we włoskiej prasie. Trzeba pzryznać, że Reca świetnie hasa po tej lewej stronie. Cieszy jego rozwój i systematyczna gra. W kontekście reprezentacji to same plusy.

Faworyt meczu jest tylko jeden. Napoli powinno wygrać. Mają jakość nieporównywalną z gospodarzami. Kurs @1,45 jest dobry do kuponów akumulowanych. Milik przełamał niemoc, zapewne na głodzie wyjdzie i na mecz ze Spal. Podrażniony brakiem minut w meczu z Salzburgiem zechce po raz kolejny pokazać się Ancelottiemu.

Spal – Napoli | Typ: Napoli @ 1.45