Leganes – Mallorca. Typy, kursy

23.10.2019
Ostatnia aktualizacja 25 października, 2019 o 14:29

Leganes jest jedynym klubem w hiszpańskiej La Liga, który nie wygrał w tym sezonie żadnego spotkania. Popularne Ogórki zdobyły zaledwie dwa punkty, a ich udział w przyszłorocznej edycji Primera Division jest na tę chwilę raczej wątpliwy. Czy to oznacza łatwe punkty dla Mallorki? Leganes – Mallorca: typy i kursy do tego meczu znajdziesz w tym tekście.

Leganes – Mallorca (sobota, godz. 16:00)

Leganes jest w tym sezonie czerwoną latarnią całej ligi. Zespół z przedmieść Madrytu obecnie pozostaje jednym zespołem w całej stawce bez wygranej na swoim koncie. W 9 spotkaniach ligi hiszpańskiej zespół zdobył zaledwie 2 punkty, a jego bilans bramkowy wynosi 4:14. Do tego z funkcji trenera zespołu ustąpił Mauricio Pellegrino – jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Leganes zakończyło zeszłe rozgrywki na 13 miejscu z dorobkiem 45 punktów. Już teraz wiemy, że na 99.9% zespół tego wyniku nie powtórzy, co więcej na ten moment jest on absolutnym pewniakiem do spadku. Jedyne swoje punkty drużyna zdobywała w spotkaniach przeciwko Valencii oraz Athletic Club.

Gracze z Balearów w minionej kolejce zagrali niesamowite spotkanie. Na własnym stadionie skazywana na porażkę Mallorca ograła Real Madryt wynikiem 1:0. Ten rezultat potwierdza to co wielokrotnie już pisaliśmy o tym zespole przy okazji zapowiedzi jego innych spotkań – Mallorca to zespół, który nie boi się nikogo i na każdego przeciwnika wychodzi bez kompleksów. Obecnie drużyna ma serię 2 wygranych z rzędu, która patrząc na klasę najbliższego przeciwnika ma dużą szansę na przedłużenie się. Piłkarze Vincente Moreno obecnie okupują 15 miejsce w tabeli z 10 punktami na koncie. Jest stabilnie, jednak do w pełni bezpiecznej sytuacji wiele jeszcze brakuje. Niemniej już teraz, na tym etapie sezonu, ekipa z Balearów wygląda zdecydowanie na zespół, który zdolny jest się utrzymać w La Liga.

Stawiam w tym meczu na Mallorce. Leganes jest po prostu tragiczną drużyną w tym sezonie. Wyjazdy nigdy nie są łatwe, jednak tym razem mam przeczucie, że goście bez większych problemów poradzą sobie ze zdobyciem kompletu punktów.

Leganes – Mallorca / typ: 2 @ 4.7
Leganes – Mallorca / typ: under 2.5 bramki @ 1.48