Roma planuje sprowadzić Chrisa Smallinga na stałe?!

26.10.2019

Dość niespodziewanie to Chris Smalling został środkowym defensorem Manchesteru United, który opuścił zespół w trakcie letniego okna transferowego. Anglik przeniósł się na okres jednego sezonu do Romy. Dobra postawa 29-latka powoduje, iż klub z Rzymu planuje zrealizować transfer definitywny zawodnika.

Ogromna inwestycja, jaką była niewątpliwie transakcja związana z Harrym Maguire’em spowodowała, iż w szeregach „Czerwonych Diabłów” zrobiło się tłoczno w kontekście środka obrony. Wręcz oczywistością wydawało się, iż jeden z defensorów opuści Old Trafford w trakcie letniego okna. Wybór padł na Chrisa Smallinga, co nie do końca spodobało się kibicom.

Anglik był bowiem dość ważnym ogniwem zespołu w trakcie kampanii 2018/2019. 29-latek rozegrał 24 spotkania w Premier League. Lepszym rozwiązaniem (według sympatyków) wydawała się sprzedaż Phila Jonesa czy Marcosa Rojo.

Decyzja zapadła, transakcja została dopięta, a Chris Smalling przeniósł się do Rzymu. Pobyt Anglika w Serie A po początkowym problemach wydaje się całkiem udany. Smalling z powodu kontuzji nie grał praktycznie przez większość września, wracając na murawę w meczu z Atalantą. Od tego momentu, środkowy obrońca nie oddaje miejsca w wyjściowym składzie na spotkania ligowe.

Z postawy zawodnika zadowolony jest sztab szkoleniowy oraz zarząd. Według informacji włoskiego dziennikarza, Filippo Biafory, klub już teraz zamierza rozpocząć starania o transfer definitywny Chrisa. Obie strony (przedstawiciele Romy i Manchesteru United) mają spotkać się w najbliższych tygodniach, by omówić całą transakcję.