Złe wieści w sprawie stanu zdrowia Paula Pogby
28.10.2019

Od jakiegoś czasu Manchester United musi radzić sobie bez Paula Pogby. Francuz cały czas nie wyleczył do końca kontuzji kostki, z którą zmaga się praktycznie od początku września. Ole Gunnar Solskjaer po rywalizacji z Norwich wypowiedział się na temat stanu zdrowia pomocnika. Nie jest to optymistyczna informacja dla sympatyków “Czerwonych Diabłów”. 

Na temat postawy Pogby w Manchesterze można pisać wiele. Prawdą jest, że w trakcie sezonu Francuz potrafi strzelić kilka ważnych goli lub zaliczyć parę istotnych asyst dla swojego zespołu. Dowodem jest ubiegły sezon 26-latka w Premier League, który Pogba zakończył z 13 bramkami oraz 9 ostatnimi podaniami do kolegów z drużyny.

W obecnej kampanii, “Czerwone Diabły” muszą radzić sobie bez zawodnika praktycznie od 31 sierpnia, kiedy to Manchester United rozegrał wyjazdowe spotkanie z Southamptonem. Co prawda Paul wrócił do gry pod koniec września, występując w dwóch spotkaniach (mecz w Carabao Cup oraz ligowa potyczka z Arsenalem), lecz szybko Francuz wypadł ze składu z powodu kontuzji.

Odnośnie powrotu piłkarza docierało wiele informacji, które często się zaprzeczały. Z jednej strony donoszono, iż Pogba może wrócić jeszcze w październiku, z drugiej jednak niektóre media próbowały uświadomić kibiców, że kontuzja Paula jest znacznie poważniejsza, niż się wydaje.

Biorąc pod uwagę ostatnie słowa Ole Gunnara Solskjaera na temat stanu zdrowia Pogby, drugi scenariusz był bliższy rzeczywistości. Norweg wyznał bowiem w wywiadzie, iż Paul Pogba daleki jest od powrotu na boisko – Nie wydaje mi się, że zobaczymy Paula na murawie przed grudniem. On potrzebuje czasu na odpowiedni powrót. Najprawdopodobniej to właśnie grudzień będzie miesiącem, w którym Pogba zagra spotkanie.

Manchester United musi radzić sobie zatem bez swojego gwiazdora. Już w środę “Czerwone Diabły” zmierzą się z Chelsea na Stamford Bridge w ramach kolejnej rundy Carabao Cup.