Lewandowski otrzyma upragnione wzmocnienie? Bayern nadal nie rezygnuje z wielkiego transferu
29.10.2019

Zeszłego lata Bayern Monachium intensywnie walczył o zakontraktowanie Leroya Sane. Niemiec ostatecznie pozostał w Manchesterze City głównie z powodu groźnej kontuzji, jakiej nabawił się podczas meczu z Liverpoolem. To jednak wcale nie zniechęciło działaczy mistrza Niemiec do zrezygnowania z tego celu.

Dzisiejsze informacje Christiana Falka ze „SportBilda” wskazują, że Bawarczycy nigdy tak naprawdę nie porzucili swojego zainteresowania skrzydłowym i nadal monitorują jego powrót do zdrowia. Chętny na ten transfer pozostaje sam zawodnik, który chciałby wrócić do ojczyzny po kilku latach spędzonych w Anglii.

Rozmowy odbywają się za pomocą pośrednika Giovanniego Branchiniego, zajmującego się interesami przede wszystkim włoskich piłkarzy. Koszt transferu ponownie miałby oscylować w okolicach 100 milionów euro, pomimo wspomnianego urazu 23-latka. Jeśli ta transakcja dojdzie do skutku, to z pewnością zadowolony powinien być Robert Lewandowski, który w publicznym wywiadzie domagał się transferu tego zawodnika do Bayernu.

Taka oferta oczywiście zadowoli także działaczy „Obywateli”, którzy powoli przygotowują się do zakupu nowego skrzydłowego. W centrum uwagi ekipy z Etihad znajduje się 22-letni Mikel Oyarzabal z Realu Sociedad. Pod koniec lipca Hiszpan był bliski przenosin do Premier League, ale zwrot akcji w sprawie Sane zablokował ten ruch. Teraz ma być już inaczej, a klauzula tego zawodnika w wysokości 75 milionów euro pozwala na szybki i bezproblemowy transfer.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO