Real Sociedad – Levante. Typy, kursy

27.10.2019
Ostatnia aktualizacja 29 października, 2019 o 15:39

Do kraju Basków przyjeżdża Levante, które po dwóch porażkach z rzędu będzie chciało przerwać swoją passę. Z kolei ekipa z San Sebastian postara się pozostać w czubie tabeli, co w ostatnich latach nie zdarzało się zbyt często. Real Sociedad – Levante: typy i kursy do tego spotkania znajdziesz w tym tekście.

Real Sociedad – Levante (środa, godz. 19:00)

Real Sociedad cały czas nas nie zawodzi. W ostatniej kolejce zawodnicy z Estadio Anoeta zrobili dobrą robotę, pokonując na wyjeździe Celtę Vigo wynikiem 1:0. Była to 2 wygrana z rzędu zespołu, a 6 w całym sezonie. Obecnie gracze z Donostii zajmują 3 miejsce, mając na koncie 19 punktów. Ofensywa zespołu z 17 bramkami na koncie należy do ścisłej czołówki hiszpańskiej ekstraklasy. Niestety z gry wyłączony cały czas jest Asier Illaramendi, Bask cały czas pauzuje z powodu urazu kostki, którego nabawił się w początkowej fazie rozgrywek. Nie jest pewne czy przeciwko Levante zobaczymy Aritza Elustondo, który miał ostatnio problemy z pachwiną.

Dla Levante ostatnia kolejka była wielkim rozczarowaniem. Przegrana 0:1 ze znajdującym się w strefie spadkowej Espanyolem, to rezultat poniżej oczekiwań. Zespół co prawda znajduje się na 13 miejscu w tabeli, jednak nie jest to wcale bezpieczna pozycja, bowiem od strefy spadkowej drużynę dzielą zaledwie 2 punkty. W ostatnich 5 spotkaniach Levante wygrało tylko raz, przegrywając przy tym 3 razy oraz raz odnosząc remis. Bilans bramkowy na poziomie 10:12 również nie zachwyca, co gorsze jeżeli spojrzymy na bilans spotkań zespołu na wyjazdach w tym sezonie, to zobaczymy, że drużyna poza swoim stadionem wygrała tylko raz – z ostatnim w tabeli Leganes. Nie jest to napawająca optymizmem statystyka przed meczem z Realem Sociedad.

Piłkarze z San Sebastian są murowanymi faworytami tego starcia, każdy inny wynik niż ich wygrana będzie można rozpatrywać w kategoriach dużej niespodzianki. Real jest po prostu zespołem lepszym w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła.

Real Sociedad – Levante / typ: 1 @ 1.47
Real Sociedad – Levante / typ: gole gospodarzy powyżej 2.5 @ 2.31