Mourinho wróci do pracy w Anglii? Portugalczyk chce dokonać historycznej rzeczy

30.10.2019

Po zwolnieniu Jose Mourinho z Manchesteru United raczej mało kto spodziewał się, że Portugalczyk jeszcze wróci do topowego klubu w Anglii. Tymczasem ostatnie wydarzenia związane z Arsenalem i ich słabe wyniki mogą umożliwić mu powrót na stare śmieci.

Podczas wywiadów w czerwcu oraz lipcu tego roku „The Special One” niejednokrotnie wspominał, że marzy o powrocie do zawodu. Oczywiście do tej pory odrzucał on sporo ofert, między innymi od Benfiki oraz jednego z chińskim klubów, który zagwarantował mu kontrakt na poziomie 88 milionów funtów. Powód jest prosty – Jose czeka na ofertę z czołowego zespołu, a ta póki co nie nadeszła.

Trwający sezon jednak ma to do siebie, że pewni menedżerowie znajdują się pod ostrzałem. Jakiś czas temu dopadło to Pochettino, Zidane’a, Favre’a, Kovaca, a teraz przyszedł czas na Unaia Emery’ego. Także i w tym przypadku Mourinho jest łączony z przenosinami do Arsenalu.

Według informacji „Sky Sports”, były menedżer Manchesteru United chce wrócić do angielskiego futbolu i jako pierwszy w historii zdobyć z trzema różnymi angielskimi klubami trofeum. 56-latek nadal na co dzień mieszka w Londynie, w którym to posiada rodzinny dom po swoim pierwszym pobycie w Chelsea. Czy podjęcie pracy w Arsenalu byłoby jednak dobrym pomysłem?