Pogoń – Lech. Typy, kursy
29.10.2019
Ostatnia aktualizacja 31 października, 2019 o 12:12

Dwie porażki z rzędu Lecha Poznań sprawiły, że Kolejorz znajduje się obecnie na dziewiątym miejscu. Pogoń Szczecin radzi sobie w obecnej kampanii znacznie lepiej, a zwycięstwo z poznańską drużyną sprawi, że będą mieli szansę wskoczyć na fotel lidera. Pogoń Szczecin – Lech Poznań: typy i kursy do tego meczu znajdziesz w tym tekście.

Pogoń – Lech (sobota, 20:00)

Choć z Problemami i oddechem rywali na plecach, Pogoń od wielu kolejek utrzymywała się na fotelu lidera. Choć przez nierówną formę Szczecinian, zanosiło się na to od dłuższego czasu, to chyba nikt nie spodziewał się, że prowadzenie obejmie zespół Wisły Płock. Ostatnie mecze układały się Granatowo-Bordowym w kratkę, remis 1:1 z Górnikiem, zwycięstwo 3:2 z Jagiellonią, porażka 1:2 z Rakowem, wygrana 1:0 z Zagłębiem, a w ostatniej kolejce wyjątkowo kosztowna przegrana 0:2 z Cracovią. W dodatku w środku tygodnia, Pogoń niespodziewanie odpadła z Pucharu Polski, przegrywając 0:2 ze Stalą Mielec. Teraz przed Portowcami moment próby, który zweryfikuje czy faktycznie mają podstawy do marzeń o mistrzostwie, czy niedługo zaczną stopniowo osuwać się w dół tabeli, a świetny początek sezonu stanie się wspomnieniem. Zdaje się, że Szczecinianom brakuje głębi składu, jednak Kosta Runjaic do tej pory był w stanie sobie z tym poradzić i nie wykluczone, że uda mu się szybko postawić na nogi swój zespół.

Bycie kibicem Lecha naprawdę nie jest łatwe. Ten sezon regularnie funduje im skrajne emocje. Najpierw dobry początek, później kryzys, a kiedy po remisie 1:1 z Jagiellonią, zwycięstwach 3:1 z Górnikiem i 4:0 z Wisłą Kraków, wydawało się już, że Lech znowu wchodzi na wysokie obroty, przyszedł kolejny zimny prysznic i porażka w najważniejszym dla fanów meczu – 1:2 z Legią. W ostatniej kolejce Kolejorz przegrał 1:2 z Zagłębiem i choć zwycięstwo 4:0 z Resovią w Pucharze Polski poprawiło nieco nastroje, to jednak miejsce w dolnej części tabeli z pewnością nikogo nie zadowala. Dariusz Żuraw ma naprawdę ciekawy zespół i piłkarzy, którzy w skali Ekstraklasy robią różnicę, takich jak Gytkjaer czy Jevtić. Miejsce poza czołową trójką na koniec sezony z pewnością będzie dużym rozczarowaniem.

Ciężko przewidzieć dyspozycję obu zespołów tym spotkaniu. Patrząc jednak na przebieg ich ostatnich spotkań, będzie im ciężko zachować czyste konta i możemy się spodziewać że obie drużyny strzelą bramkę.

Typ | BTTS @ 1.76
Typ | Gole powyżej 2,5 @ 1.93