Cracovia – Lechia. Typy, kursy
29.10.2019
Ostatnia aktualizacja 31 października, 2019 o 12:16

Mecz drużyn sąsiadujących w tabeli to zawsze dodatkowa porcja emocji, bowiem zwycięstwo jednej z drużyn może sprawić, że druga spadnie lokatę niżej. Mająca dwa punkty więcej Cracovia przyjmie na własnym obiekcie Lechię Gdańsk. Cracovia – Lechia: typy i kursy do tego spotkania znajdziesz w tym tekście.

Cracovia – Lechia (sobota, 17:30)

Cracovia regularnie przeplata słabe mecze, dobrymi. Po ligowej porażce 1:2 z Legią, przyszły zwycięstwa 4:2 nad Jagiellonią w Pucharze Polski i 1:0 w derbach z Wisłą, następnie remis 1:1 z Górnikiem, przegrana 2:3 z Jagiellonią, a w ostatniej kolejce bardzo cenna wygrana 2:0 z Pogonią – byłym już liderem, który utracił pozycję za sprawą tego meczu. Pierwszą bramkę strzelił groźny w powietrzu Cornel Rapa, a drugą dołożył znajdujący się dobrej dyspozycji Rafael Lopes. Wydawało się, że spotkanie Pucharu Polski z drugoligową Bytovią Bytów, powinno być  dla Pasów spacerkiem, a okazało się trudną przeprawą, kosztującą wiele sił. Trener Michał Probierz postanowił dać odpocząć kilku kluczowym zawodnikom, jednak niewiele brakowało, by przypłacił to odpadnięciem na wczesnym etapie rozgrywek. W drugiej połowie posłał do boju Amersfoorta, Gola i Lopesa, jednak mimo to, po 73 minutach, Cracovia przegrywała 1:2. W końcówce meczu wyrównującą trafienie zdobył Cecaric, doprowadzając tym samym do dogrywki. W doliczonym czasie jej drugiej połowy, decydującego gola zanotował strzelec pierwszej bramki – Jablonsky, dzięki czemu Pasy uniknęły dogrywki. W tym spotkaniu Krakowianie nie mieli szczęścia co do werdyktów z pomocą VAR-u, który najpierw doprowadził do karnego dla Bytovii, a w końcówce meczu pozbawił jedenastki zespół Cracovii.

W Gdańsku nastroje dość kiepskie. Po serii czterech ligowych zwycięstw 2:1 z Piastem, 2:1 z Lechem, 2:0 z Koroną i 2:1 z Legią, wszyscy fani Biało-Zielonych mieli nadzieje, że lada moment ich zespół obejmie fotel lidera.  Ku ich zaskoczeniu w następne kolejce Lechia poległa jednak 1:2 z Zagłębiem. Wydawało się, że uda się szybko wrócić na dobre tory w Derbach Trójmiasta, jednak Gdańszczanie przekonali się co miał na myśli Czesław Michniewicz, mówiąc że 2:0 to najniebezpieczniejszy wynik i ostatecznie remisując 2:2. W ostatniej kolejce ponownie zremisowali, tym razem 1:1, jednak brak zwycięstwa jest przede wszystkim winą ich braku skuteczności i udokumentowania przewagi drugim golem. Nawet po stracie bramki, doskonałą okazję miał Paixao, jednak bardzo dobrze dysponowany był bramkarz Górnika – Chudy.

Zapowiada się naprawdę zacięty mecz dwóch zespołów, z których każdy za wszelką cenę będzie chciał udowodnić swoją wyższość. Daje to szanse na otwarte spotkanie z wieloma ciekawymi sytuacjami podbramkowymi. Choć w przypadku takich meczów, ciężko wytypować wynik, to wydaje się, że wyrównany poziom, może doprowadzić do bramkowego remisu.

Typ | X @ 3.40
Typ | Gole powyżej 2,5 @ 1.99

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO