Milan – SPAL. Typy, kursy
29.10.2019
Ostatnia aktualizacja 31 października, 2019 o 12:42

Ani Milan, ani SPAL nie mogą być zadowolone ze startu sezonu 2019/2020. Mediolańczycy zajmują miejsce dopiero w drugiej dziesiątce, zaś goście znajdują się dopiero w strefie spadkowej. Milan – SPAL: typy oraz kursy do tego spotkania znajdziesz w tym artykule.

Milan – SPAL (czwartek, 21:00)

Postawa Milanu w tym sezonie powinna być powodem do wstydu dla piłkarzy z czerwono-czarnej części Mediolanu. Dopiero trzynaste miejsce z dorobkiem dziesięciu punktów, tylko trzy wygrane, jeden remis i aż porażek, a do tego ujemny bilans bramkowy. Oprócz suchych liczb, trzeba jeszcze zganić Milan za styl gry, a raczej jego brak. Bardzo toporne budowanie ataków przyprawia fanów o nudności, a nie wydaje się, aby nowy trener, Stefano Pioli, był panaceum na przypadłości rossonerich. Największe problemy Milan posiada w linii pomocy, która jest mało kreatywna, a zawodnicy z formacji ataku rzadko dochodzą do sytuacji bramkowych. Mediolańczycy to jedna z najsłabiej grających drużyn na własnym boisku. Jedna wygrana, remis i dwie porażki, a także cztery gole strzelone i aż siedem straconych to trzeci wynik od końca.

SPAL z siedmioma punktami na koncie zajmuje przedostatnie, dziewiętnaste miejsce w tabeli. Dwa zwycięstwa, remis i sześć porażek to wynik, który musi niepokoić włodarzy i kibiców zespołu z Ferrary. Ekipa prowadzona przez Leonardo Sempliciego bardzo słabo radzi sobie na wyjazdach, bowiem przegrała wszystkie cztery spotkania, a co więcej nawet nie strzeliła gola tracąc przy tym aż osiem. SPAL jest w ogóle jedną z najmniej skutecznych drużyn w Serie A. Siedem zdobytych bramek to wynik dopiero drugi od końca.

Trener Pioli będzie mógł skorzystać praktycznie ze wszystkich zawodników, bo jedynie Caldara leczy jeszcze kontuzję kolana. Trener Semplici nie skorzysta z Faresa, D’Alessandro i Di Francesco, którzy narzekają na urazy.

Ostatnie cztery spotkania między tymi drużynami za każdym razem kończyły się zwycięstwem Milanu, a bilans bramek to jedenaście do czterech dla rossonerich.

Przed nami spotkanie dwóch drużyn ze sporymi problemami w tym sezonie. Nie powinniśmy spodziewać się efektownego widowiska z dużą liczbą goli, dlatego postawiłbym na skromne zwycięstwo Milanu, bo takie mecze ekipa Piolego musi po prostu wygrywać.

Milan – SPAL | Typ: Milan wygra do zera @ 2.42

Milan – SPAL | Typ: poniżej 2,5 gola w meczu @ 2