Szymański graczem miesiąca w Dynamie Moskwa
01.11.2019

W ostatnich miesiącach polskim zawodnikom wybitnie wiedzie się w rosyjskiej lidze. Po fenomenalnym czasie Grzegorza Krychowiaka, tym razem swoje pięć minut otrzymał Sebastian Szymański. Polak po kilku solidnych występach został dziś wybrany najlepszym graczem swojego klubu w październiku.

Ta decyzja może oczywiście trochę dziwić. Polak bowiem nie zanotował ani bramki ani asysty w trzech rozegranych przez jego zespół meczach. Mimo to kibice postanowili przyznać mu tę nagrodę, co na pewno jest dla 20-latka sporym wyróżnieniem. W głosowaniu otrzymał 32% głosów, wyprzedzając między innymi Miguela Cardoso.

Dla Dynama był to miesiąc raczej średni. Podopieczni Novikowa zdobyli cztery punkty w trzech spotkaniach, ale październik zakończyli z przytupem pokonując CSKA Moskwa, czyli jedną z najlepszych drużyn Premier Ligi. Mimo to obecny sezon będzie raczej dla zespołu Szymańskiego typową walką o utrzymanie, choć różnice punktowe w tabeli zważywszy na etap sezonu nie są tak duże. Przykładowo znajdujące się na 13 lokacie Dynamo traci do 6 zespołu zaledwie 4 punkty.

Dla Sebastiana najważniejszy powinien być jednak rozwój i regularna gra. Póki co nie udało mu się trafić do siatki w nowym klubie, ale bramki przyjdą na pewno z czasem.

FOT: YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO