Oficjalnie: Niko Kovac żegna się z Bayernem!
03.11.2019

To była kwestia czasu. Niko Kovac przestaje pełnić funkcję trenera Bayernu. Oficjalny komunikat klubu jest jasny – tę decyzję podjęli wszyscy, razem z samym szkoleniowcem. Czas na nowego trenera, nową myśl i przede wszystkim – nowy Bayern.

Wpływ na taki rozwój wydarzeń miały przede wszystkim wyniki w Bundeslidze. Warto bowiem zaznaczyć, iż Bawarczycy w Lidze Mistrzów radzą sobie bardzo dobrze, czego dowodem jest pierwsze miejsce w grupie B z dorobkiem dziewięciu (kompletu) punktów. Zespół z Monachium awans ma na wyciągnięcie ręki i niewykluczone, że z udziału w 1/8 finału Bayern będzie cieszyć się już po czwartej rundzie gier.

Zupełnie inaczej wygląda natomiast sprawa ligowych zmagań. Drużyna Roberta Lewandowskiego zajmuje dopiero czwartą lokatę ze startą czterech oczek do Borussii Moenchengladbach. O ile sytuacja nie wydaje się tragiczna, to ostatnia porażka klubu jest ogromnym powodem do wstydu. Bayern uległ na wyjeździe w starciu z Frankfurtem 1-5.

Zapewne ten wynik przelał szalę goryczy. Bayern w niedzielny wieczór za pośrednictwem swoich mediów zakomunikował, iż Niko Kovac przestaje pełnił funkcję trenera. Decyzja ta była efektem rozmów zarządu z samym szkoleniowcem. Chorwata ciepłymi słowami pożegnał Kar-Heinz Rummenigge – Chciałbym podziękować Niko w imieniu całego klubu za jego pracę, a szczególnie za dublet w ostatnim sezonie.

Według medialnych spekulacji, kandydatami na stanowisko trenera Bayernu są tacy szkoleniowcy jak Jose Mourinho czy Massimiliano Allegri.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO