Paweł Raczkowski sędzią głównym środowego meczu LM!
04.11.2019

W kontekście polskich sędziów na europejskich boiskach najczęściej wymienia się jedno nazwisko – jest nim oczywiście Szymon Marciniak. Arbiter ten ma za sobą sporą liczbę spotkań w Lidze Mistrzów. Kolejne wyróżnienie w swojej sędziowskiej karierze otrzymał Paweł Raczkowski, który poprowadzi najbliższy mecz Bayernu. Zespół z Monachium zmierzy się na własnym obiekcie z Olympiakosem!

W najbardziej prestiżowych rozgrywkach, Raczkowski zadebiutował w ubiegłym sezonie, gdy prowadził rywalizację Romy z Viktorią Pilzno. Był to jednocześnie jedyny mecz rozgrywek 2018/2019 w Lidze Mistrzów, w którym sędzią głównym był wspominany arbiter.

Nieco lepiej w CV Raczkowskiego wygląda obecna kampania. 36-latek ma na swoim koncie już mecz Bayeru Leverkusen z Lokomitiwem Moskwa, czyli drużyną, w której występuje Grzegorz Krychowiak oraz Maciej Rybus. Po raz kolejny Raczkowski poprowadzi zatem mecz z polskim akcentem, gdyż jak wiadomo, na murawę w barwach Bayernu z pewnością wybiegnie Robert Lewandowski.

Dla mistrza Niemiec środowa rywalizacja z Olympiakosem będzie niezwykle istotna. Klub po raz pierwszy rozegra mecz bez Niko Kovaca na ławce trenerskiej. Chorwat pożegnał się w niedzielny wieczór z zespołem. Dzięki ewentualnemu zwycięstwu nad greckim zespołem, awans Bayernu do 1/8 finału LM będzie tylko formalnością. Co więcej, przy ewentualnym podziale punktów w rywalizacji Tottenhamu z Crveną, pierwsze miejsce w grupie także padnie łupem “Bawarczyków”.

We wspominanym spotkaniu Pawłowi Raczkowskiemu pomagać będą Michał Obukowicz oraz Radosław Siejka (asystenci), a rolę sędziego technicznego pełnić będzie Krzysztof Jakubik.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO