Klopp o słowach Guardioli. “Nie chcę dolewać oliwy do ognia…”
05.11.2019

Rywalizacja Manchesteru City z Liverpoolem już od dłuższego czasu podnosi ciśnienie w domach wielu kibiców. Obie drużyny wskoczyły na niewyobrażalny poziom, odjeżdżając reszcie stawki i niemal nie popełniając błędów. Czy w tym starciu czekają nas kolejne smaczki?

Do tej pory przyzwyczailiśmy się, że obie ekipy skupiają się po prostu na sobie i starają się jak najlepiej wykonywać swoje zadania. Nie ma między nimi najróżniejszych zbędnych “kwasów”, których w ostatnich latach byliśmy świadkami choćby za sprawą rywalizacji Barcelony z Realem Madryt (okres Mourinho).

Juergen Klopp i Pep Guardiola, poza tym, że są wybitnymi trenerami, są także profesjonalistami z krwi i kości. Nie dla nich szukanie rozgłosu, usilne wyszukiwanie kontrowersji i mówienie o innych więcej, niż o samych sobie. Teraz jednak coś się zmieniło, za sprawą słów Hiszpana.

Jakich? Otóż w ostatnią sobotę Guardiola zabrał głos na temat Sadio Mane i jego “nurkowania”. – To zdarzało się wiele razy, podczas tego co Liverpool robił w ostatnich latach. Mane to wyjątkowy talent. Czasami nurkuje, a czasami wykorzystuje swój talent do zdobywania bramek w ostatniej minucie – stwierdził Guardiola.

Nie da się ukryć, że jest to niemała szpileczka wbita w drużynę Kloppa i jednego z jego najlepszych graczy, jednak Niemiec nie zamierza wdawać się w dyskusję. – Nie jestem pewien, czy chcę dolewać oliwy do ognia. Nie interesują mnie tego typu rzeczy. I obiecuję nie wspominać o faulach taktycznych – dodał z nutą uszczypliwości.

Pozostaje się cieszyć, że Juergen jest pozytywną osobą i woli poświęcić uwagę pracy nad swoją drużyną, a nie przepychankach słownych z kimkolwiek. A my? My liczymy, że w dalszym ciagu będziemy mogli ekscytować się boiskową walką “Obywateli” i “The Reds”.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO