Dwa spotkania w jeden dzień na różnych kontynentach. Poznaliśmy datę meczu Liverpoolu w Carabao Cup!
05.11.2019

Nie pomogły sugestie przedstawicieli “The Reds”. We wtorkowe popołudnie organizator rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej opublikował informację odnośnie daty rozegrania meczu Liverpoolu z Aston Villą. Podopiecznym Juergena Kloppa przydzielono pierwotny termin spotkania, czyli 17 grudnia o godzinie 20:45. Oznacza to, iż Liverpool rozegra dwie rywalizacje w jeden dzień, przy czym obie potyczki będą na zupełnie innych kontynentach. 

Triumfatorzy Ligi Mistrzów domagali się zmiany ze względu na swój udział w Klubowych Mistrzostwach Świata. “The Reds” będą reprezentować w połowie grudnia Europę, występując na turnieju w Doha. Przypuszczano, iż organizator rozgrywek Carabao Cup przychylnie popatrzy na napięty terminarz zespołu, a rywalizację z Aston Villą przesunie się na styczeń.

Tak się jednak nie stało. We wtorkowe popołudnie w mediach pojawiła się oficjalna informacja odnośnie rozegrania opisywanego spotkania w Pucharze Ligi Angielskiej. Postanowiono, iż mecz odbędzie się w pierwotnym terminie, czyli 17 grudnia 20:45.

Liverpool jest zatem zmuszony, by wystawiać na jedno ze spotkań drugi zespół. Można przypuszczać, że w angielskich rozgrywkach wystąpią piłkarze drużyn młodzieżowych, natomiast pierwszy skład wyruszy do Doha, by 18 grudnia rozegrać półfinał Klubowych Mistrzostw Świata.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO