Zmiany na ławce trenerskiej Chojniczanki!
06.11.2019

Zaledwie kilka miesięcy trwała przygoda Josefa Petrika oraz Josefa Petrika juniora w Chojniczance. Klub po rozczarowujących wynikach zespołu postanowił zakończyć współprace z czeskimi szkoleniowcami. Nazwisko nowego trenera pojawiło się już w mediach.

Ten duet miał pomóc Chojniczance w upragnionym awansie do ekstraklasy. Zespół z Chojnic od sezonu 2013/2014 rywalizuje na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Bardzo bliscy awansu do ekstraklasy zawodnicy Chojniczanki byli podczas kampanii 2017/2018. Klub zajął w lidze trzecie miejsce.

Obecnie drużyna ma problem, by plasować się w środku tabeli. Chojniczanka zajmuje 16. lokatę w Fortuna 1 Liga, a strata do szóstej Stali Mielec wynosi dziesięć punktów.

Odległa pozycja wywołana jest m.in. niechlubną serią zespołu. Chojniczanka Chojnice nie wygrała żadnego z pięciu ostatnich spotkań w lidze, zdobywając dwa punkty na piętnaście możliwych.

Nic dziwnego, że zarząd klubu postanowił podziękować Josefowi Petrikowi oraz Josefowi Petrikowi juniorowi. Jak informuje portal 90minut.pl, nowym trenerem zespołu zostanie Zbigniew Smółka, który zaliczył epizod w Widzewie, natomiast dłużej prowadził w ekstraklasie Arkę Gdynia.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO