Sebastian Kowalczyk powołany przez Michniewicza. Nareszcie?

Czesław Michniewicz wysłał dodatkowe powołanie do reprezentacji U-21. Otrzymał je zawodnik Pogoni, Sebastian Kowalczyk.

21-latek wystąpił w tym sezonie w 13 meczach ekstraklasy i ma na koncie dwie bramki i tyle samo asyst. Jego wkład w grę zespołu nagrodził na początku sezonu przez Kosta Runjaić. Trener nie tylko regularnie dawał mu szanse gry, ale również przydzielił mu obowiązki kapitana pod nieobecność Adama Frączczaka.

Dobra dyspozycja Kowalczyka nie była do tej pory nagradzana przez selekcjonera kadry U-21. Już po ogłoszeniu powołań na mecze z Rosją i Serbią w ubiegłym miesiącu, zastanawiano się, dlaczego na liście nie ma piłkarza Pogoni.

Skrzydłowy początkowo nie znalazł się także wśród powołanych na spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy U-21 z Bułgarią (15 listopada w Sofii) i mecz towarzyski z Czarnogórą (18 listopada w Podgoricy). Dziś jednak trener zdecydował się wysłać mu dodatkowe powołanie. Jeśli Kowalczyk wystąpi w jednym z meczów, zadebiutuje tym samym w kadrze U-21.

Dotychczas najwyższą kategorią wiekową, w której 21-latek zagrał w barwach narodowych był zespół U-20. Wystąpił w nim trzykrotnie.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO