Oficjalnie: Keisuke Honda podpisał kontrakt z Vitesse

Keisuke Honda niedawno polecał się Milanowi i Manchesterowi United. Do żadnego z tych zespołów nie trafił, aczkolwiek wreszcie znalazł nowy klub. Japończyk dziś podpisał kontrakt z Vitesse Arnhem.

33-latek to jedna z najważniejszych postaci japońskiego futbolu ostatniej dekady. Wystąpił w 98 meczach w reprezentacji, w których zdobył 37 bramek. Poza tym był przez cztery lata główną postacią CSKA Moskwa, dzięki czemu trafił do Milanu. We Włoszech spędził trzy lata i od tamtej pory jego kariera nieco wyhamowała.

Japończyk grał w meksykańskiej Pachuce oraz australijskim Melbourne Victory. Od czterech miesięcy pozostawał bez klubu. Można powiedzieć, że jego poszukiwania trąciły desperacją. Na Twitterze zaoferował się Milanowi, a także Manchesterowi. Oba zespoły najwyraźniej pogardziły jego propozycją.

Ostatecznie Keisuke Honda trafił do ligi holenderskiej, dokładniej do Vitesse Arnhem, z którym podpisał kontrakt do końca sezonu. Trenerem klubu jest Leonid Słucki, który pracował z zawodnikiem w CSKA. Co więcej, Japończyk będzie najstarszym zawodnikiem z pola w zespole, który obecnie zajmuje 5. miejsce w lidze.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO