Piłkarz Ajaksu zdecydowany. „Chcę zagrać w Barcelonie”

07.11.2019

W ostatnim czasie przyzwyczailiśmy się do tego, że obiektem zainteresowań wielu europejskich klubów są głównie ofensywni gracze Ajaksu. Tymczasem już niebawem może się to zmienić za sprawą Sergino Desta.

19-latek przebojem wdarł się do pierwszej drużyny mistrza Holandii, grywając głównie na prawej stronie obrony. Podczas obecnej kampanii wystąpił już w 15 spotkaniach, a jego rozwój imponuje Ten Hagowi. Nic zatem dziwnego, że nastolatka obserwuje coraz więcej klubów. Defensor ma w głowie  jednak jasno sprecyzowane już plany i chciałby pewnego dnia zagrać dla aktualnego mistrza Hiszpanii.

– Chciałbym chociaż raz w karierze zagrać dla Barcelony. To mój największy cel. Interesuje mnie również Premier League, bo to największa liga na świecie. W tej chwili nie jestem na to gotowy. Wciąż muszę się sporo rozwinąć, ale mam potencjał, aby to osiągnąć.

Pomimo narodzin w Holandii oraz gry od najmłodszych lat w ekipie z Amsterdamu, Dest zdecydował o reprezentowaniu narodowych barw…USA. Wszystko za sprawą jego ojca, który jest w połowie Amerykaninem. Skąd taka decyzja?

– Wiele osób debatowało na temat mojej decyzji, a niektórzy po prostu mówili, że jestem głupi. To jednak moje życie. Sam decyduję co w nim robię, a jeśli ludzie tego nie akceptują, to jest ich problem. Rozmawiałem z rodziną i przyjaciółmi, a oni powiedzieli: „musisz tylko podążać za głosem serca”. Czuję przywiązanie do USA, ponieważ grałem tam w reprezentacjach młodzieżowych. Wierzyli we mnie podczas moich trudnych czasów, dlatego postanowiłem wybrać właśnie ich.