Stoke City szuka nowego trenera. Klub z Championship chciałby zatrudnić selekcjonera reprezentacji!
07.11.2019

Po tym jak 1 listopada ze Stoke City  pożegnał się Nathan Jones, klub nadal poszukuje na rynku odpowiedniego następcę. Plany ekipy “Garncarzy” są najwidoczniej bardzo ambitne. Zespół z Championship wystosował bowiem oficjalną prośbę do irlandzkiej FA w celu rozpoczęcia rozmów z Michaelem O’Neillem. 

Sytuacja Stoke jest niezwykle trudna. Drużyna zajmuje obecnie ostatnie miejsce w Championship, a strata “Garncarzy” do bezpiecznej lokaty wynosi już sześć punktów. Nic dziwnego, że po kolejnej porażce w lidze, tym razem z Millwall (26 października), klub opuścił dotychczasowy trener, Nathan Jones.

Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia na temat sytuacji klubu, zarząd Stoke nie traci nadziei w kontekście utrzymania w Championship. Zespół chce sprowadzić na ławkę trenerską Michaela O’Neilla. 50-latek od końcówki grudnia 2011 roku prowadzi reprezentację Irlandii Północnej. Informacje odnośnie zatrudnienia O’Neilla nie są wyssane z palca. Przedstawiciele drużyny wystosowali bowiem oficjalną prośbę do irlandzkiej federacji, by otrzymać zgodę na wstępne rozmowy z 50-latkiem.

Nie wiadomo jednak jak zapatruje się sam Michael O’Neill na taką propozycję. Posada w kadrze Irlandii Północnej wydaje się bardzo bezpieczną posadą. Podejmując wyzwanie w Stoke, 50-latek stanąłby przed niewątpliwie trudnym zadaniem.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO