Bayern zrezygnował z kandydata na stanowisko trenera!
07.11.2019

Tuż po rozstaniu z Niko Kovacem, Bayern rozpoczął prężne poszukiwania nowego trenera. W mediach oczywiście pojawiło się kilka nazwisk. Jednym z nich był Arsene Wenger. Francuski szkoleniowiec od lipca 2018 roku nadal pozostaje bez pracy (w kontekście ławki trenerskiej). Objęcie zespołu z Monachium przez 70-latka wydawało się zatem całkiem prawdopodobne. Tę opcję postanowił jednak odrzucić zarząd Bayernu.

W trakcie sezonu trudno znaleźć odpowiedniego kandydata na stanowisko trenera takiego klubu. Akurat tak się złożyło w świecie futbolu, że “Bawarczycy” mają tak naprawdę w kim wybierać. Do listy wolnych szkoleniowców dochodzą także osoby, które są obecnie zatrudnione w klubach, jednakże propozycja z Bayernu mogłaby zmienić ich miejsce pracy.

Na to liczył mistrz Niemiec podczas wstępnej analizy odnośnie zatrudnienia Thomasa Tuchela oraz Erika ten Haga. Obaj szkoleniowcy wykluczyli możliwość przeniesienia się do Bayernu w tym momencie.

Przedstawiciele “Bawarczyków” skierowali zatem swoje zainteresowanie na wolnego trenera. W środę odbyło się spotkanie z Arsenem Wengerem. Wynik rozmów według Christiana Falka z Bilda jest jasny. Zarząd Bayernu mimo zainteresowania 70-latka posadą, rezygnuje z opcji zatrudnienia Francuza na stanowiska trenera Bayernu.

Niewykluczone zatem, że prawdziwą szansę dostanie w Monachium tymczasowy szkoleniowiec, czyli Hansi Flick. Całkiem prawdopodobne jest, że Niemiec może prowadzić drużynę Roberta Lewandowskiego nie tylko do zimowej przerwy, ale również do końca całego sezonu.

100PLN
bez ryzyka
GRAMGRUBO