Włodzimierz Lubański umniejsza Robertowi Lewandowskiemu?
08.11.2019

Robert Lewandowski to najlepsze, co polska piłka dostała w ostatnich dekadach, a może i w całej swojej historii. Nie możemy wyjść z podziwu oglądając kolejne mecze z bramkami “RL9”, który jest w takim gazie, że już nie tylko wykańcza podania kolegów, ale i sam kreuje sobie sytuacje.

Okazuje się, że nie wszyscy są przekonani o wielkiej klasie napastnika Bayernu. Jedną z takich osób wydaje się być Włodzimierz Lubański, do niedawna najlepszy strzelec reprezentacji Polski w historii. Jeden z najbardziej ikonicznych zawodników polskiej piłki co prawda docenia Roberta, ale poddaje jego formę i skuteczność pewnym wątpliwościom…

– Nie ma wątpliwości, że jest dziś jednym z najlepszych środkowych napastników na świecie, ale również dlatego, że gra w topowym klubie. Robert to fantastyczny zawodnik, ale można powiedzieć, że robi to, co do niego należy. Gra w bardzo mocnym zespole, dzięki czemu ma po kilka sytuacji w meczu. Czy grałby tak samo w słabszym zespole? Nie jestem pewien. Środkowy napastnik jest uzależniony od drużyny – stwierdził 72-latek.

Rozważając kwestię Złotej Piłki słyszymy, że Bayern to za mało. Że nie wygrywa Ligi Mistrzów i nie jest w ścisłej czołówce. Z drugiej strony słyszymy, że to bardzo mocny zespół i właśnie dzięki temu Robert strzela najwięcej ze wszystkich. W takim razie jak to jest?

Staramy się rozumieć takie opinie, ale czasem się nie da. Lewandowski gra w Bayernie nie dla tego, że wygrał los dla loterii. Dołączył do niego, bo stopniowo przebijał się właśnie ze słabszych klubów. Takie dywagacje mają taki sam sens jak te, “co Messi zrobiłby w zimny, deszczowy wieczór w Stoke”…

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO