Klimala najlepszym młodzieżowcem miesiąca w PKO Ekstraklasie

Poznaliśmy najlepszego młodzieżowca października. Za ubiegły miesiąc ten tytuł powędrował do Patryka Klimali, napastnika Jagiellonii Białystok.

Chociaż Jagiellonia w październiku radziła sobie w kratkę, jednego jej piłkarza warto wyróżnić za ten okres. Patryk Klimala w tym sezonie zrobił spory postęp. Nie jest już krytykowany za nieskuteczność, jak miało to miejsce w poprzednich rozgrywkach.

Jego dobrą dyspozycję szczególnie było widać w październiku. W spotkaniach ze Śląskiem, Cracovią i Wisłą zanotował trzy bramki i jedną asystę. Co więcej, ostatnie sześć spotkań w ekstraklasie napastnik kończył z trafieniem albo ostatnim podaniem.

Dobra dyspozycja Klimali nie sprawiła jednak, że Jagiellonia była na fali wznoszącej. W październiku zespół zdobył cztery punkty w trzech meczach. Po wygranej z ŁKS-em w ostatniej kolejce, podopieczni Ireneusza Mamrota zajmują 7. miejsce w lidze.

Forma napastnika Jagiellonii została dostrzeżona przez Czesława Michniewicza, który konsekwentnie stawia na niego w kadrze młodzieżowej. Patryk Klimala wystąpił od pierwszej minuty we wszystkich dotychczasowych meczach eliminacji do Mistrzostw Europy U-21.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO