“Gramy dla Jasia”. Młody piłkarz Warty Poznań walczy o życie, klub zorganizował akcję i turniej charytatywny

W najbliższą sobotę w Poznaniu odbędzie się turniej charytatywny “Gramy dla Jasia” zorganizowany przez Wartę. Podczas wydarzenia będą zbierane pieniądze na rzecz 6-letniego Jasia Woźniaka, zmagającego się z guzem pnia mózgu w najgorszej odmianie.

Jaś Woźniak należał do zespołu akademii Warty z rocznika 2012. Guz pnia mózgu został wykryty u niego pod koniec ubiegłego roku. To najgorsza i najbardziej złośliwa odmiana, jaka występuje u dzieci. Lokalizacja guza sprawia, że jest nieoperacyjny. W wyniku operacji się zmniejszył, ale następnym krokiem leczenia jest wdrożenie metod, które mogą kosztować łącznie ponad dwa miliony złotych. Aby chłopiec został poddany zabiegom, musi udać się do Uniwersyteckiego Szpitalu Dziecięcego w Zurychu.

Jednym ze sposobów na rozpropagowanie akcji będzie turniej, który odbędzie się w Plek Centrum Sportu przy ul. Margonińskiej w Poznaniu od południa do godziny 15. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Wojciecha Sysiaka, trenera zespołu, w którym występował Jaś. W charytatywnym turnieju weźmie udział kilkanaście zespołów dzieci do lat ośmiu z Poznania i okolic.

Ponadto w trakcie eventu odbędzie się aukcja charytatywna. Będzie można podczas niej wylicytować między innymi koszulkę Warty oraz piłkę Nike z autografami piłkarzy. Będzie można wspomóc Jasia także poprzez zakup cegiełek, gadżetów oraz słodkości. Po zakończeniu turnieju, klub przekaże pamiątki na aukcje w serwisie Allegro.

Chłopiec musi być poddany leczeniu maksymalnie czternaście tygodni po radioterapii. Dlatego zbiórka pieniędzy będzie trwać do końca stycznia. Pieniądze na leczenie chłopca można przekazywać za pośrednictwem fundacji „Kawałek Nieba”, siepomaga.pl oraz w otwartej grupie na Facebooku.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO