Mateusz Klich podpisał nowy kontrakt z Leeds United!
09.11.2019

Podpisując umowę z Leeds United w lipcu 2017 roku, Mateusz Klich podjął jedną z ważniejszych decyzji w swojej piłkarskiej karierze. 29-letni pomocnik istotną rolę w angielskim zespole zaczął odgrywać podczas sezonu 2018/2019, gdy zespół przejął Marcelo Bielsa. Obecnie sztab szkoleniowy Leeds zapewne nie wyobraża sobie drużyny bez Mateusza, dlatego Klich podpisał z klubem nowy kontrakt.

W ubiegłej kampanii, Mateusz Klich rozegrał łącznie 48 spotkań w lidze dla swojego zespołu, strzelając 10 bramek oraz zaliczając 9 asyst. Świetne występy polskiego zawodnika pozwoliły mu na dobre wrócić do reprezentacji Polski. Jerzy Brzęczek od momentu startu Ligi Narodów regularnie stawia na piłkarze angielskiej ekipy.

W trwającym sezonie, Klich oczywiście utrzymał swoją pozycję w Leeds United. Do tej pory, 29-latek rozegrał 15 ligowych meczów, zdobywając 1 gola oraz notując 1 ostatnie podanie do kolegi z drużyny.

Kontrakt Mateusza, który podpisał Polak w lipcu 2017 roku obowiązywał tylko do końca obecnego sezonu. W związku z tym, klub pracował nad nową umową. Obie strony doszły w ostatnim czasie do porozumienia, a przedłużenie pobytu Klicha w zespole zostało ogłoszone w sobotę. Mateusz Klich podpisał kontrakt na 4,5 roku! Takimi słowami pomocnik skomentował swoją decyzję – Jestem bardzo dumny z faktu, iż mogę zostać w tym zespole na dłużej. To była bardzo łatwa decyzja. 

 

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO