“Jak dla mnie najbardziej niedoceniany w historii” – Thierry Henry wybrał najlepszą piątkę w dziejach
10.11.2019

Pele, Maradona, Ronaldinho, Zico, Messi, Ronaldo, Zidane i wielu, wielu innych… Świat piłki widział wiele świetności i trudno w obiektywny sposób wskazać kilku najlepszych lub ułożyć miarodajny ranking. Pod tym względem pozostają nam m.in. opinie innych legend, na których możemy się opierać. Właśnie doszła kolejna.

Thierry Henry po naukach w reprezentacji Belgii u boku Roberto Martineza i klapie w AS Monaco, spokojnie pracuje nad swoją przyszłością nie podejmując nerwowych ruchów. Francuz, będący prawdopodobnie najlepszym napastnikiem w historii Premier League, w wolnych chwilach jest często zapraszany do najróżniejszych rozmów i wywiadów. Tym razem zapytano go o piątkę najlepszych zawodników będących już na piłkarskiej emeryturze.

Maradona, Pele, Cruyff, Beckenbauer i Michael Laudrup – właśnie tych zawodników wskazał Thierry Henry, umieszczając ich w piątce najlepszych graczy w dziejach. Skąd ten wybór? – Myślę, że Laudrup jest najbardziej niedocenianym piłkarzem w historii. Jak dla mnie jest najlepszą “dziesiątką”, jaka kiedykolwiek była – stwierdził Francuz.

Z tą opinią jest jak z pewną popularną częścią ciała – “każdy ma swoją”. Henry za jednego z najlepszych zdecydował się uznać Laudrupa i ma do tego prawo. Być może wydaje się to zbyt śmiałym posunięciem, ale przeglądając nagrania z grą legendarnego Duńczyka naprawdę można się zachwycić. Zresztą – jeśli macie czas, zobaczcie i oceńcie sami:

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO