Ten chłopak się nie zatrzymuje. Co za liczby Erlinga Haalanda!
11.11.2019

Piłka nożna jest pięknym sportem z naprawdę wielu powodów. Jednym z nich tez bez wątpienia to, że nie zna próżni – niemal co roku pojawia się kilka młodych talentów i nowych gwiazd, nad którymi możemy się jedynie rozpływać. Jednym z nich na początku rozgrywek 2019/2020 jest z całą pewnością Erling Haaland.

O 19-letnim Norwegu usłyszeliśmy po raz pierwszy pod koniec maja, kiedy na Mistrzostwach Świata U-20 rozgrywanych w naszym kraju Haaland zdobył dziewięć bramek w meczu z Hondurasem (12:0). Od tamtej pory napastnik Salzburga nie może przestać strzelać.

Gra w ofensywnie grającej, nastawionej na atakowanie drużynie, to raj dla napastnika. Haaland korzysta ile może z tego, że cały Red Bull Salzburg imponuje skutecznością, bijąc kolejne rekordy.

Poza bramką w każdej dotychczasowej kolejce Ligi Mistrzów i hat-trickiem w debiucie, 19-latek zachwyca także na krajowym podwórku. W niedzielnym meczu przeciwko Wolfsberger AC, mistrz Austrii wygrał 3:0, a wszystkie bramki były autorstwa właśnie rewelacyjnego Norwega. Chyba możemy powoli zacząć nazywać go “Mr. Hat-Trick” – mamy dopiero listopad, a Haaland ma na koncie już sześć (!) “trójpaków”.

Liczby 19-latka są kosmiczne. Po 18 występach obecnego sezonu Haaland ma na koncie już 26 bramek i sześć asyst. Łącznie w swoich ostatnich 21 meczach, pokonywał bramkarzy rywali aż… 35-krotnie. Ten chłopak chyba nie przestanie nas zadziwiać. Jeśli trafi do odpowiedniego klubu (a niedługo z pewnością zmieni barwy), czeka go wielka przyszłość.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO