Mahrez ostro o Leicester. „Zmarnowałem dwa lata”
12.11.2019

Zdobycie mistrzostwa Anglii przez Leicester nie potrafiło zatrzymać najlepszych zawodników w klubie ówczesnego zespołu Claudio Ranieriego. Do Chelsea odszedł N’Golo Kante, z kolei Riyad Mahrez pragnął przenieść się o Arsenalu. Algierczyk ostatecznie jednak pozostał na King Power Stadium i z tego powodu ma żal do zarządców byłego klubu.

Skrzydłowy opuścił „Lisy” dopiero w lipcu 2018 roku. Mahrez uważa, że to zdecydowanie za późno, zważywszy na oferty z topowego angielskiego klubu dwa lata wcześniej.

– Po tytule zdobytym w Leicester, gdybym odszedł do zespołu z czołówki, moja kariera potoczyłaby się inaczej. Dla mnie jasne jest, że straciłem dwa lata na najwyższym poziomie. Zamiast trafić do Manchesteru City w wieku 27 lat, mógłbym tam być w wieku 24, czy 25 lat. Mój agent rozmawiał z Wengerem, który naprawdę mnie chciał w swoim zespole. Byłem naprawdę sfrustrowany.

Z perspektywy czasu trudno tak naprawdę powiedzieć, czy po przenosinach do stolicy Anglii 28-latek mógłby przenieść się na Etihad Stadium i zdobyć drugie mistrzostwo Anglii w swojej karierze. Wygląda więc na to, ze warto czasami poczekać, aby zebrać dzięki temu owoce. Ponadto Riyad dość szybko zapomniał, kto tak naprawdę wyciągnął do niego rękę i podarował szanse na występy w Premier League. Jak widać pamięć u niektórych piłkarzy bywa wybiórcza…

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO