Koszmar byłego klubu. Alvaro Morata ponownie narzeka na Chelsea!

13.11.2019

Dość krótka i bardzo bolesna – tak wyglądała okiem Alvaro Moraty przygoda piłkarza z Chelsea. Hiszpański napastnik już nie wróci do Londynu, gdyż Atletico po obecnym wypożyczeniu od razu wykupi zawodnika. Tym samym, 27-latek śmiało może opisywać swój okres w szeregach „The Blues”. Morata nie zaskoczył, gdyż snajper madryckiej ekipy po raz kolejny źle wspomina swój pobyt w Premier League.

Początek piłkarza w Chelsea był imponujący. Morata po 15 kolejkach ligi angielskiej w sezonie 2017/2018 miał na swoim koncie 9 bramek oraz 4 asysty. Wynik całkiem przyzwoity, biorąc pod uwagę fakt, iż zawodnik nie miał wcześniej styczności z piłką na Wyspach.

Od początku 2018 roku, Alvaro radził sobie wręcz fatalnie. Wystarczy powiedzieć, że 27-latek strzelił tylko jedną bramkę w lidze do końca sezonu. Hiszpan trafił do siatki w przegranej rywalizacji 1-3 z Tottenhamem, 1 kwietnia.

Pod wodzą Maurizio Sarriego, Morata również nie spełniał oczekiwań. Swoją przygodę z Chelsea zakończył z 24 bramkami oraz 6 asystami w 72 meczach. Jak na napastnika, był to bardzo przeciętny rezultat.

Podczas jednego z ostatnich wywiadów piłkarz odniósł się do swojego pobytu w Londynie. Jak można się spodziewać, piłkarz nie wspomina okresu w Chelsea za dobrze – Teraz jestem szczęśliwy. Był jednak okres, kiedy kompletnie w siebie nie wierzyłem. W niektórych spotkaniach w Anglii czułem, iż w trakcie meczu mimo dogodnej pozycji, koledzy widzieli mnie, jednakże nie podawali piłki, gdyż myśleli, że nic dobrego z piłką nie zrobię. Nie miałem ochoty nic robić – wychodzić z domu, rozmawiać z ludźmi. Myślałem tylko nad jedną kwestią – wyjazdem na mistrzostwa świata, które sprawią, że będę szczęśliwy. Ostatecznie było zupełnie odwrotnie.

W Altetico hiszpański snajper z pewnością odżył. Motywująco zadziałał na zawodnika fakt, iż klub postanowił wykupić go z londyńskiej ekipy za kwotę ponad 55 milionów euro. Morata odpłaca się otrzymanym zaufaniem, strzelając regularnie bramki w tym sezonie. Od początku kampanii 2019/2020, Alvaro strzelił 7 goli.