Nieudany początek eliminacji do ME U-19 w wykonaniu Polaków

Reprezentacja Polski U-19 będzie chciała zapomnieć o tym meczu. Podopieczni Bartłomieja Zalewskiego przegrali z rówieśnikami z Walii 3:0.

Kadra Polski do lat 19 nieudanie rozpoczęła eliminacje do Mistrzostw Europy. Zespół, w którym występują m.in. Michał Karbownik, Nicola Zalewski i Bartosz Białek, przegrał w Newport z Walią po jednostronnym meczu.

Walijczycy otworzyli wynik w 23. minucie. Wówczas do bramki trafił Joe Adams, zawodnik rezerw Brentford. W 37. minucie prowadzenie podwyższył Samuel Pearson (Bristol City U-18), a w 52. wynik spotkania ustalił Keenan Patten (Penybont FC, przedostatni zespół walijskiej ekstraklasy).

W najbliższych dniach kadra Bartłomieja Zalewskiego rozegra jeszcze dwa mecze eliminacyjne. 16 listopada zespół zmierzy się z rówieśnikami z Kosowa, a trzy dni później z Rosjanami. Oba spotkania odbędą się w Cardiff.

W drugim meczu Grupy 5. Rosja zremisowała z Kosowem 1:1. To oznacza, że Polacy nie są na straconej pozycji, choć pierwszy mecz nie napawa optymizmem. Do II rundy eliminacji awansują dwie najlepsze ekipy z każdej z trzynastu grup oraz najlepsza drużyna z trzeciej pozycji. Ponadto, zagwarantowany udział w kolejnej fazie ma Portugalia, gdyż jest najwyżej rozstawioną reprezentacją.