Maciej Stolarczyk zwolniony z Wisły Kraków! Klub wybrał już następcę
14.11.2019

Maciej Stolarczyk nie będzie już prowadzić Wisły Kraków. 47-letni szkoleniowiec został oficjalnie zwolniony z funkcji trenera zespołu. Wpływ na tę decyzję miały ostatnie wyniki zespołu, które były wręcz dramatyczne. Jak informują dziennikarze, posadę po Stolarczyku ma otrzymać Artur Skowronek!

Siedem porażek z rzędu w lidze oraz odpadnięcie z Pucharu Polski w meczu z klubem II ligi. Takie rezultaty Wisły Kraków musiały spowodować zmiany. “Biała Gwiazda” obecnie zajmuje ostatnie miejsce w ekstraklasie, mając na swoim koncie tylko 3 zwycięstwa oraz 2 remisy w 15 spotkaniach.

Po dotkliwej porażce z Legią (0-7), media informowały, iż losy Stolarczyka ważyć się będą w dwóch kolejkach, w których Wisła Kraków rywalizowała z Rakowem oraz Arką. Obie te potyczki, zespół z Krakowa przegrał. Nic dziwnego, że komunikat na temat zwolnienia pojawił się w czwartkowy poranek. Klub oczywiście podziękował 47-latkowi za pracę. Nie można bowiem zapominać o misji ratunkowej drużyny.

Jak poinformował w środowy wieczór Mateusz Miga, dziennikarz TVP Sport, Wisłę Kraków ma przejąć Artur Skowronek, który obecnie pozostaje bez pracy (zwolniony ze Stali Mielec we wrześniu). 37-latka przymierzano w tym roku do pracy z Wisłą Płock, Zagłębiem Lubin czy Koroną Kielce. To właśnie z tego powodu Stal Mielec zrezygnowała z trenera, gdyż wieczne spekulacje oraz niepewna przyszłość szkoleniowca drażniła zarząd.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO