Premier League przedstawiła konkrety w sprawie zimowego okna transferowego!
14.11.2019

Choć zakupy klubów w trakcie sezony nie są tak imponujące, jak podczas letniego okna transferowego, to w styczniu zespoły z Anglii potrafią przeprowadzić kilka ciekawych transakcji. W czwartkowe południe Premier League przedstawiła konkretny w sprawie zimowego okna 2020. Nie doświadczyliśmy niespodzianek.

Styczniowe zakupy tradycyjnie rozpoczną się pierwszego dnia miesiąca. W tym sezonie wypada to na środę. Koniec okna transferowego nastąpi w piątek 31 stycznia 2020 roku o godzinie 23:00 (czasu GMT). Nie ma zatem zmian jeżeli chodzi o terminy trwania okienka. Kluby w obecnej kampanii będą mieć więcej czasu na sfinalizowanie swojego składu do rozgrywek Premier League. Z reguły zespoły muszą zarejestrować drużynę dzień po zamknięciu okna. Tym razem deadline nastąpi w środę 5 lutego.

Patrząc na obecny wygląd tabeli, niektóre topowe drużyny być może zdecydują się na nieco większe transfery. Dla przykładu Tottenham zajmuje obecnie 14. miejsce w lidze. O ile strata do piątego Sheffield wynosi zaledwie trzy punkty, to w kontekście Manchesteru City (czwartej ekipy) mówimy już o różnicy 11 oczek.

Sporo punktów do miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów dzieli także Manchester United oraz Arsenal. W tych zespołach również możemy zaobserwować pewne wzmocnienia. Nie możemy zapominać o Chelsea, której los w kontekście zimowego okna ważyć się będzie przed Trybunałem Arbitrażowym do spraw Sportu.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO